Україна може втратити контроль над Азовським морем: стало відомо як

Україна в ситуації з Азовським морем і Керченською протокою опинилася у положенні жертви, яку повільно вбивають

Україна може втратити контроль над Азовським морем: стало відомо як
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент Джеймстаунського фонду у Вашингтоні Глен Ховард вважає, що Україна показує Сполученим Штатам Америки, що не хоче захищати свою територію, зокрема, Азовське море.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву Ховард зробив в інтерв’ю виданню Апостроф.

Військовий експерт відзначає, що для України, яка фактично вже втратила Крим, ситуація дуже серйозна. Якщо Україна, наголошує фахівець у галузі міжнародних відносин, залишиться без торгівлі сталлю з Маріуполя, це стане “землетрусом” для економічної системи Донбасу.

При цьому він додає, що в Києві нічого не робили, коли Росія почала будувати Керченський міст: “Чому Україна не звертала увагу ООН на цю проблему? Ніхто і руки не підняв. Ніхто не звертався з цим питанням в Держдепартамент США. Навіть посол України у Вашингтоні жодного разу не підняв питання про ситуацію в Азовському морі і Керченській протоці”.

Глен Ховард впевнений, що побудувавши Керченський міст, Росія намагатиметься закрити протоку, що позначиться на торгівлі через Азовське море. Сам він назвав цю стратегію – “стратегією удава”: “Україна в ситуації з Азовським морем і Керченською протокою опинилася в становищі жертви, яку повільно вбивають”.

Експерт наголошує, що Україні потрібна морська стратегія – як використати ситуацію проти Росії. Окремо він нагадав, що в Києві будують військові катери “Гюрза”. Але сам він розуміє, як Україна має намір відповідати на морську загрозу настільки мізерно малим”: “У них немає навіть чим доставити цей маленький корабель на Азовське море”.

При цьому, заявив він, вже рік в порту Балтімора стоять кораблі класу “Айленд”, вони чекають поки Україна оплатить їх транспортування до Одеси. А Одеса, на думку Ховарда, наступне, на що Росія зверне увагу: “Україна втратила Крим, Керченську протоку, втратить Азовське море. А що далі? Частина Чорного моря. Після Азовського моря Росія зможе дуже легко заблокувати Одесу”.


Нагадаємо, колишній командувач ВМС України віце-адмірал Сергій Гайдук вважає, що Росія може почати агресивний вплив на порти Маріуполя і Бердянська, як шляхом прямого вторгнення, так і шляхом створення фейкових флотилій «ДНР», влаштувавши перед цим «бунт в тилу».

Джерело: Народна Правда