Десятки мільярдів: скільки грошей українці витрачають на ліки

26% витрачених на ліки коштів - гроші на вітер

Десятки мільярдів: скільки грошей українці витрачають на ліки
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У 2017 році українці витратили 54 мільярди гривень на придбання ліків в аптеках, причому чверть цієї суми пішла на ліки, ефективність яких не доведена клінічними випробуваннями.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  йдеться у випуску програмі “Вєсті.UA”.

Серед найпопулярніших лікарських  препаратів – чотири не мають підстав для клінічного застосування.  26 % грошей українців в минулому році пішли на ліки без доведеної ефективності і просто збагатили фармацевтичні компанії.

На гомеопатичні лікарські засоби   українці витратили 1 мільярд гривень, ще 2 мільярда гривень пішло  на препарати, які не мають сертифікатів в сучасних світових стандартах надання медичної допомоги.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, в Україні тимчасово заборонили продаж і використання популярних льодяники від болю в горлі «Стрепсілс».

Також в Україні встановили тимчасову заборону на застосування та реалізацію таблеток «Ентеросгель ЕкстраКапс» для лікування отруєнь і виведення токсинів з організму. 

Нагадаємо, Держлікслужба заборонила вживання і реалізацію двох лікарських препаратів,.

Додамо, з 12 препаратів, які українці купують найчастіше, лише 3 мають доведену ефективність.

В той же час, 1 січня 2018 року набрала чинності постанова Кабміну, згідно із якою, безоплатно і на пільгових умовах відпускатимуться лікарські засоби.

Крім того, кількість неякісних ліків в Україні значно більша, ніж та, про яку звітує Державна служба лікарських засобів і обігу наркотиків.

 Нагадаємо також, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун присвятила свій черговий пост у мережі Facebook ефекту плацебо. Головний лікар країни розкритикувала альтернативний метод лікування.

Джерело: Народна Правда