«Росіяни не бачать у цьому сенсу»: розкрито масштабний обман із зарплатами в РФ

У РФ зростає кількість безробітних

«Росіяни не бачать у цьому сенсу»: розкрито масштабний обман із зарплатами в РФ
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У Росії публікують неправдиві дані щодо середньої заробітної плати в країні.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Газета.ги».

Loading...

Згідно з офіційною статистикою в Росії низьке безробіття і середня зарплата вище 40 тисяч рублів на місяць (16 тисяч грн). Однак експерти стверджують, що статистика неточна. Так, середню заробітну плату обчислюють з високооплачуваними фахівцями, які істотно підвищують середнє значення. За словами аналітиків, у багатьох регіонах росіяни живуть на зарплату менше 30 тисяч рублів (12 тисяч грн) в місяць.

“На ринку праці складається суперечлива картина. Якщо грунтуватися на офіційних повідомленнях, то виявиться, що безробіття в Росії останнім часом знижується, а зарплати ростуть. Однак з реальністю офіційна картина має мало спільного”, – пише російське видання.

У публікації наголошується, що в Москві номінальна заробітна плата становить 81 тисяч рублів (33 тисяч грн), тоді як в інших – менше 30 тисяч рублів в місяць.

“У ряді російських регіонів на рівень зарплат впливає те, що тут розташовані великі підприємства, які платять високу зарплату співробітникам, і навіть якщо її отримує, припустимо, всього 5% мешканців регіону, то це дуже сильно підвищує середній рівень зарплат по регіону”, — зазначив експерт Володимир Редькін.

Крім того, в Росії не підраховують неформальну зайнятість, яка потягнула б зарплати вниз.

«Лукавою» аналітики називають і офіційну статистику по безробіттю: більшість росіян просто не доходять до служби зайнятості, оскільки не бачать в цьому сенсу. При цьому, навіть виходячи з офіційної інформації по безробіттю, очевидно, що в ряді російських регіонів безробіття вище середнього рівня», – сказано в статті.


Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що росіян обурила прогулянка Путіна в порожньому місті.

Джерело: Народна Правда
загрузка...