Польща визнала економічну залежність від українських заробітчан

Польща визнала економічну залежність від українських заробітчан
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини
Українські трудові мігранти, які працюють в Польщі за останні п’ять років зробили економіку цієї країни найбільш динамічною в Європі.
Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на Deutsche Welle.

Центральний банк Польщі та Європейське статистичне відомство (Eurostat) показують, що за останні 5 років приблизно мільйон українців емігрували до Польщі.

Loading...

“Без українців нашу економіку чекала б катастрофа”, – запевняє Цезар Казмірчак, голова Союзу підприємців та роботодавців.

Виходячи з даних польського відомства у справах іноземців, майже 90% запитів про отримання посвідки на проживання приходить від громадян України. Більшість з них потім влаштовується на роботу помічниками по господарству, на будівництво або ферми.

“Вони самостійно вчать мову і згодом добросовісно працюють”, – розповів Казмірчак про трудових мігрантів з України.

На початку липня Центральний банк Польщі підвищив прогноз по зростанню ВВП країни на поточний рік з і без того чималих 4,0% до 4,7%.

Інфляція повинна знизитися до комфортабельних для Центробанку 2,3% річних.

“Польща завдяки українцям може істотно знижувати вартість своєї продукції за рахунок більш низької вартості оплати праці. А якщо б наші співвітчизники залишалися працювати на тих же роботах, але вже в Україні, у нас було б збільшення аграрного виробництва, висока конкуренція, в результаті чого ціни на внутрішньому ринку пішли б на спад”, – вважає економіст Андрій Новак.


Як раніше повідомлялося, Польща хоче отримати від Росії репарації за збитки, які завдав Радянський союз.

Нагадаємо, нещодавно на місці пам’ятника на кладовищі в польських Грушовичах проведені пошукові роботи, які повинні були відповісти на питання: чи є там останки воїнів УПА. Відомий польський історик українського походження Євген Місило розповів, що ж насправді відбувається з нашою історією у сусідів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...