Вчені навчилися передбачати хвороби у жінок

Возраст, пол и вариация гена, кодирующего апобелок APOE — основные факторы риска.

Вчені навчилися передбачати хвороби у жінок
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда

Спираючись на вік, стать і відмінності в гені APOE людини, дослідники з Данії навчилися оцінювати ризик розвитку деменції протягом 10 років

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “роботу” в журналі Canadian Medical Association Journal.

Loading...

У старечому віці, головною причиною втрати працездатності є деменція – старече слабоумство. На жаль, вчені ще не знайшли можливість побороти недугу, єдиний доступний метод хороша профілактика, знижує вплив факторів ризику. Одним з найпоширеніших видів деменції, є хвороба Альцгеймера, яка виникає із-за накопичення залишків ліпопротеїнів у головному мозку.

Запобігти розвитку захворювання або хоча б затримати, здатне правильна профілактика: усунення таких ризиків, як куріння, депресія, лікування гіпертонії, діабету, ожиріння і втрати слуху. Професор Копенгагенського університету Рут Фрикке-Шмідт розповів, що визначення людей з групи ризику, і правильна профілактика здатна виявити початок хвороби.

Комбінація віку, статі та варіації в гені APOE допомагає визначити групи з високим ризиком. Ґрунтуючись на даних 104 537 пацієнтів з деменцією в Копенгагені, вчені підбили статистику: у віці 60 років ризик розвитку деменції — 7% і 6% відповідно, для 70-річних — 16% і 12%, а для 80-річних і старше — 24% і 19%.

Вчені навчилися передбачати хвороби у жінок

Ці дані дозволяють прогнозувати захворювання за 10 років до його можливого початку, проте вони стосуються лише європейської частини світу.


Нагадуємо, інфекційна хвороба бореліоз передається людині під час присмоктування черноногих кліщів до шкіри, три стадії розвитку хвороби і правильна профілактика.

Джерело: Народна Правда
загрузка...