Вчені показали, як виглядає рідкісний “волохатий язик”

Незвичайний випадок був описаний в журналі The New England Journal of Medicine

Вчені показали, як виглядає рідкісний “волохатий язик”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Доктор Ясир Хамада з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі описав рідкісний випадок захворювання язика, який у Міжнародній класифікації хвороб іменується як глоссофітія, або ж «чорний волосатий язик».

Симптоми проявилися у 55-річної пацієнтки, яка потрапила до лікарні після автомобільної аварії. У результаті, обидві ноги жінки важко постраждали, крім того, в рани потрапила інфекція. Лікарі прописали їй міноціклін — антибіотик з широким спектром дії, для боротьби з бактеріальними інфекціями. Через тиждень її язик став чорним, а пацієнтка поскаржилася на неприємний смак у роті, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на naked-science.

Loading...

У разі даної хвороби лікарі підвищують слиновиділення пацієнта, рекомендують чистити язик м’якою щіткою або прописують ретиноїди. Для пацієнтки ж фахівці замінили на інший антибіотик міноціклін — і після чотирьох тижнів ефект пройшов.


Вчені показали, як виглядає рідкісний “волохатий язик”


Це захворювання зачіпає ниткоподібні сосочки язика (papillae filiformes), які розсіяні по всій поверхні. Лусочки сосочків зазвичай білого кольору, завдяки чому відтінок здорового язика має бути біло-рожевим.

При глоссофітії сосочки розпухають і їх довжина збільшується від одного міліметру до вісімнадцяти. Через збільшений розмір вони краще утримують крихітні шматочки їжі, внаслідок чого виникає нагноєння мікробів і бактерій, звідси й чорний колір.


Нагадаємо, популярний серед українців антибіотик виявився небезпечним для здоров’я.

Також ми писали про те, що природні антибіотики здатні замінити аптечні препарати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...