Усікновення глави Іоанна Предтечі: що заборонено робити в цей день

Вважається, що у людини, який тримає піст в цей день, збудеться найпотаємніше бажання

Усікновення глави Іоанна Предтечі: що заборонено робити в цей день
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

11 вересня християни відзначають велике релігійне свято – Усікновення глави Іоанна Предтечі. Це свято увічнило день смерті пророка, який хрестив Ісуса Христа. За християнськими традиціями цей день відзначають урочисто – як символ  переходу від земного до вічного життя і згадують всіх, хто постраждав за правду.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Історія свята

Іоанн Хреститель або Іоанн Предтеча – пророк, що знав про прихід Сина Божого. Іоанн “хрестив”  іудеїв, обмиваючи їх, щоб очистити від гріхів, а  у річці Йордан Іоанн Предтеча хрестив Ісуса Христа.

Згідно з трьома Євангеліє, стратити Іоанна наказав цар Ірод, який зненавидів пророка через критику і викриття останнім гріхів царя. Предтеча викривав царя через його злочинний зв’язок з дружиною свого брата Іродіадою. Цар Ірод наказав ув’язнити Іоанна, але вбити не наважувався  через велику народну любов.

Але одного разу Ірод пообіцяв виконати будь-яке бажання дочки своєї коханки Саломеї. Матір порадила дівчині просити у царя голову Іоанна Предтечі на блюді.

Ірод виконав обіцянку – пророка стратили, а його голову  винесли під час бенкету. Учні Іоанна Хрестителя поховали тіло пророка, а день смерті біблійного героя став датою церковного торжества в його честь.


Усікновення глави Іоанна Предтечі: що заборонено робити в цей день


Традиції і заборони сьогоднішнього дня

Християни вшановують пам’ять праведника  суворим постом, який вводиться на один день. Забороняється вживати в їжу м’ясо, рибу, молочні продукти. При цьому сьогодні прийнято запросити і нагодувати всіх нужденних.

За віруваннями, сьогодні не можна користуватися гострими предметами – хліб слід ламати руками, а овочі не різати. Найсуворіша заборона стосується розрізання капусти, кавунів і динь, оскільки їх форма нагадує  голову. Також вважалося небажаним вживати  напої червоного кольору.

Оскільки сьогодні день поминання, християни не радять співати і танцювати. Тим більше, що  танець нагадує про Саломею, яка взяла на себе гріх і стала причиною вбивства Іоанна Хрестителя.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА,  константинопольський патріарх Варфоломій заявив про необхідність повернути Україну до канонічності церкви. За словами патріарха, розкол в церкві не є причиною залишати поза її межами канонічного православ’я.

Джерело: Народна Правда