Сергій Рибалка вказав на спосіб захистити суму гарантованих банківських вкладів

Сергій Рибалка вказав на спосіб захистити суму гарантованих банківських вкладів
в Новини/Політична правда

Збільшити суму гарантованих державою банківських вкладів, мінімум удвічі потрібно було ще 2 роки тому, і ми з колегами подали системний законопроект №5256 ще в 2016 році.

Так, народний депутат і екс-голова фінансового комітету Верховної Ради Сергій Рибалка прокоментував заяву директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтина Ворушиліна про необхідність поступового підвищення гарантованої суми вкладів.

За словами Сергія Рибалка, для цього є кілька причин. «Істотна девальвація гривні значно зменшила купівельну спроможність цієї суми. Якщо до кризи на 200 тисяч можна було купити два нових середніх автомобіля, то зараз – навряд одне дешеве авто. Після кризи середній клас втратив величезні кошти в «загиблих» банках. Це був удар по найбільш економічно активній частині населення України. Збільшення суми вкладів повинно було підвищити довіру до банківської системи і прискорити повернення вкладів населення відразу після кризи. Тому що чим швидше ми б стабілізували фінансову систему і відновили кредитування, тим краще ми б використовували сприятливу світову економічну кон’юнктуру. А зараз ми підійшли до нових світових проблем, знову зростає ставка НБУ, знову гальмує нормальне кредитування підприємств і гальмує зростання української економіки. Не пройшло і кілька років, а влада згадала про наші пропозиції», – сказав народний депутат.

Він повідомив, що законопроект №5256, який він з колегами подали ще в 2016 році, пропонує комплексну реформу системи гарантування вкладів і виведення банків з ринку. Ці зміни, за словами Сергія Рибалка, спрямовані на зміцнення банківської системи, підвищення її стабільності і прозорості роботи Фонду гарантування вкладів.

«Законопроект є частиною комплексних пропозицій, розроблених на базі Стратегії розвитку банківської системи України, яку ми готували з великою групою експертів та яку наш парламентський комітет рекомендував Верховній Раді, уряду та НБУ», – сказав народний депутат.

Сергій Рибалка заявив, що реформа системи гарантування вкладів – черговий яскравий приклад, на якому видно байдужість влади і українських політиків до долі економіки України.

«Реформи Не можуть тривати десятиліттями! Не люди можуть чекати на покращення свого життя так довго – вони помирають або шукають свою долю за кордоном. Жахливо, коли наші пропозиції починають розглядати тільки тоді, коли починають тиснути на владу зарубіжні партнери, або, коли у влади вже немає виходу. Мене обурює, що представники влади починають щось пропонувати через роки після того, як ми з великою групою напрацювали, зареєстрували і дали всім для обговорення. Невже їм плювати на свою країну?!» – обурився Сергій Рибалка.


Раніше Сергій Рибалка вказав на недоліки роботи Національного банку.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...