Влада показала бюджет на 2019 рік: якою буде мінімальна зарплата

Влада показала бюджет на 2019 рік: якою буде мінімальна зарплата
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У п’ятницю, 14 вересня, прем’єр-міністр Володимир Гройсман презентував проект бюджету на 2019 рік. В якому передбачено зростання мінімальної зарплати до 4175 гривень на місяць, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

“Кабінет міністрів затвердив проект бюджету на 2019 рік та його положення про підвищення мінімальної заробітної плати. Тепер його повинні зареєструвати в парламенті, після чого відбудеться кілька читань, під час яких можуть вносити зміни”, – повідомив прем’єр-міністр.

Loading...

Також, Гройсман зазначив, що в планах уряду – курс на економічне зростання. Пріоритетом є планка в 5-7% ВВП. Інфляція, у свою чергу, планується менше 10%.

“Це означає, що дохід українців стане більш стабільним. А ціни, якщо будуть рости, то робити це не такими темпами, як ми бачили раніше”, – зазначив він.

У 2019 році планується зростання ВВП на рівні 3% при інфляції 7,4%.

Що стосується боргів України, то ця цифра досягла 1,3 трлн гривень. За словами Гройсмана, у планах на 2019 – зменшення боргу по відношенню до ВВП.

Всього зведений бюджет повинен складати – 1,292 трлн гривень, що на 130 млрд більше, ніж у минулому році.

У 2019 році планується виділити 2,3 млрд гривень на модернізацію українських шахт.

У Фонд енергоефективності потрапить 1,6 млрд гривень, ще 0,4 млрд буде виділено державою на “теплі кредити”.

На дороги планується виділити 56 млрд гривень ( 8,3 млрд порівняно з минулим роком). З них 17,7 млрд гривень піде на ремонт доріг місцевого значення, ще 2,5 млрд – на безпеку на дорогах.

На Агропромисловий комплекс планується виділити 6,9 млрд гривень.

Також, Він зазначив, що в рамках реформи системи охорони здоров’я вже приблизно 18 млн людей уклали договори зі своїми лікарями, а до кінця року очікується 20 мільйонів договорів.

За словами Гройсмана, на програму “Доступні ліки” уряд планує направити 1 млрд грн, на діагностику за направленням сімейного лікаря, яка з 2019 року має стати безкоштовною, – 2 млрд грн, на пілотний проект реформування системи екстреної медичної допомоги в п’яти-шести областях – 1 млрд грн, а також 15,3 млрд грн на фінансування первинної медичної допомоги.

Прем’єр також повідомив, що на модернізацію початкової школи планується направити 1 млрд грн, а загальний ріст витрат на освіту становитиме 27,8 млрд грн.


Нагадаємо, у суботу, 8 вересня Дніпро святкував День міста. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привітав жителів міста зі святом. Правда для привітання він чомусь використав фото Києва.

Як раніше повідомлялося, дочка прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відкрила власний бізнес у Великобританії у травні 2017 року Юлія Гройсман зареєструвала у Лондоні фірму «2100 consultancy ltd».

Джерело: Народна Правда
загрузка...