Сила в правді

Навігація
Головна Новини Розрив відносин РПЦ та Константинополя: з'явилась реакція Київського Патріархату

Розрив відносин РПЦ та Константинополя: з’явилась реакція Київського Патріархату

У Київському Патріархаті вважають, що ті віруючі, які залишаться під владою МП, рухатимуться до повної схизми

Розрив відносин РПЦ та Константинополя: з’явилась реакція Київського Патріархату
в Новини

На позачерговому засіданні 14 вересня, Синод Російської Православної Церкви ухвалив рішення припинити молитовне поминання Святійшого Патріарха Варфоломія за богослужінням, що фактично означає розрив відносин між РПЦ та Константинополем. Цей крок у Київському Патріархаті вважають безпідставним.

Також відтепер у РПЦ припиняють співслужіння з ієрархами Константинопольського Патріархату та участь у роботі всіх органів, у яких головами чи співголовами є ієрархи Константинопольського Патріархату. Причиною такого рішення є призначення Вселенським Патріархатом двох Екзархів у Київ в рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на прес-центр Київської Патріархії.

У прес-центрі з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета оприлюднили офіційну реакцію КП на цей крок Синоду Православної Церкви МП.

Зазначається, що Київський Патріархат оцінює рішення Синоду РПЦ як безпідставне, не виправдане ані з богословської, ані з історичної, ані з канонічної точки зору.

Припинення молитовного поминання одним Предстоятелем Церкви іншого Предстоятеля Церкви та розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру (проповідь та поширення єресі чи іншого лжевчення). Питання церковно-адміністративного характеру (призначення представників Вселенського Патріарха), навіть при наявності заперечень від іншої Церкви, повинно вирішуватися на церковно-адміністративному рівні, а не через розрив єднання у Таїнстві Святої Євхаристії.

“Вчинивши так, Московський Патріархат фактично прирівняв зовнішню, мирську сторону життя Церкви, до сутнісної, таємничої сторони, прирівняв питання керівних прав та влади ієрархів – до єдності у Христі. Цим самим було ще раз доведено те, про що наша Церква свідчить багато років: у нинішнього керівництва Московського Патріархату «закрадається, під виглядом священнодійства, пихатість світської влади» (8 правило ІІІ Вселенського собору)”, – вважають у Київському Патріархаті.

Крім того, у повідомленні заперечується твердження, що Україна є канонічною територією Московського Патріархату.

“Вселенський Патріарх ніколи нікому не передавав своїх канонічних прав щодо Київської Митрополії. Привласнення у XVII ст. Російською Православною Церквою влади над Церквою в Україні відбулося не за приписом канонічних правил та є не дійсним”, – зокрема йдеться у повідомленні.

Ієрархи Київського Патріархату наголошують, що посилання очільників РПЦ на те, що призначення Екзархів Вселенського Патріархату «порушує канонічну територію» Московського Патріархату є безпідставним.

“Навпаки, це Московський Патріархат протягом понад 300 років грубо порушує канонічні норми, зокрема 8 правило ІІІ Вселенського собору. А тому саме його дії, а не дії Константинопольського Патріархату, підлягають канонічному осудженню”, – роз’яснюють ієрархи.

Разом із тим, у Київському Патріархаті закликали всі архієреїв, духовенство, ченців та черниць, а також мирян РПЦ в Україні («УПЦ») до усвідомлення, що залишаючись далі під владою Московського патріарха вони разом з ним розривають молитовне і євхаристійне єднання зі Вселенським Патріархом, а відтак не зберігають єдність Православ’я, а разом з РПЦ рухаються до повної схизми.


Нагадаємо, президент України Петро Порошенко розповів, чому так важливо “очистити” православ’я від росіян та домогтися надання УПЦ Томосу про автокефалію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: