Нардепи значно ускладнять життя курців в Україні: які грядуть зміни

Пропонується заборонити продаж алкоголю та тютюнових виробів у дрібних торгових точках

Нардепи значно ускладнять життя курців в Україні: які грядуть зміни
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

До Верховної Ради подали кілька проектів законів, які значно ускладнять життя курців.

Автори законопроекту №9073 пропонують поставити під заборону тютюнові вироби “з характерним смаком або запахом”, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Дослідження показали, що подібна продукція збільшує кількість курців, особливо серед людей молодого віку. Виробництво ароматизованих сигарет пропонується залишити тільки для експорту, а також заборонити імпорт і продаж такого виду сигарет. Порушення пропонується карати високими штрафами.

Законопроект №9056 пропонує заборонити використання в тютюнових виробах шкідливих речовин: аміаку, амонію, сечовини. На такий трюк останнім часом йдуть виробники з метою оптимізації витрат на виробництво. У європейських країнах такі обмеження вже введені.

Законопроект №9065 пропонує заборонити продаж алкоголю та тютюнових виробів у радіусі 200 м від освітніх закладів, якщо торговельні точки мають площу менше 40 кв. м. це означає, що практично піде продаж тютюну та алкоголю з кіосків і наливайок у більшості мікрорайонів, де є безліч дитячих та навчальних закладів. Залишиться така торгівля тільки в супермаркетах.

Пропонується також істотно збільшити штрафи за продаж алкоголю і тютюну неповнолітнім.


Нагадаємо, за 6 місяців 2018 року обсяги продажу сигарет в Україні скоротилися на 28 відсотків порівняно із відповідним періодом минулого року, та склали 18 мільярдів сигарет.

До слова, ціни на алкоголь і тютюнові вироби в Україні зростають практично кожен місяць. Так, з початку року було зафіксовано подорожчання цих товарів на 7,3%.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...