Початок миру: Кім Чен Ин і Мун Чже Ін підписали доленосну угоду

Кім Чен Ин і Мун Чже Ін поклали початок миру на Корейському напрямку

Початок миру: Кім Чен Ин і Мун Чже Ін підписали доленосну угоду
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Перші підсумки саміту в Пхеньяні і зустрічі Кім Чен Ина і Мун Чже Іна радують, КНДР і Південна Корея, нарешті, роблять кроки назустріч один одному.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на РИА Новости, глави Міноборони КНДР і Південної Коери домовилися вивести військових з демілітаризованої зони, а також роззброїти персонал прикордонного пункту Пханмунджом.

Крім того, сторони мають намір повністю відвести спостережні пункти Півдня і Півночі на відстань ближче кілометра до демаркаційної лінії. Згідно з угодою, країни припиняють проведення великомасштабних артилерійських навчань і воєнних польотів поблизу демілітаризованої зони.

Більш того, Північна Корея пообіцяла закрити ракетний полігон у Тончханні та повністю демонтувати ядерні об’єкти в Йонбені. Кім Чен Ин і Мун Чже Ін також домовилися розпочати роботи по з’єднанню залізничних і автомобільних доріг (зараз їх розділяє буферна зона). Якщо транспортні системи з’єднають, через Транскорейську і Транссибірську магістралі поїдуть вантажі в Європу.

Саміт, згідно з графіком, повинен завершитися 20 вересня, а сторони (Пхеньян і Сеул) вже домовилися висунути спільну заявку на проведення Олімпіади в 2032 році.

Нагадаємо, президент Республіки Корея Мун Чже Ін приїхав до північнокорейського лідера Кім Чен Ину 18 вересня. Кім Чен Ин особисто зустрічав гостя в аеропорту, вони обнялися і потиснули один одному руки.

Джерело: Народна Правда