Епідемія туберкульозу: в ВООЗ озвучили жахливі дані

Експерти вважають, що країни роблять недостатні заходи для ліквідації туберкульозу в 2030 році

Епідемія туберкульозу: в ВООЗ озвучили жахливі дані
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Кожен четвертий житель Землі є потенційним носієм туберкульозної інфекції. Про це йдеться в новому звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я, який презентували в Нью-Йорку, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я не задоволені темпами боротьби з небезпечною хворобою. Незважаючи на те, що в минулому році кількість хворих на туберкульоз, а також померлих від нього зменшилася, експерти вважають, що країни роблять недостатні заходи для ліквідації туберкульозу в 2030 році.

Статистика

У минулому році, за інформацією ВООЗ, кількість випадків смерті від туберкульозу знизилась – 1,6 млн випадків, включаючи 300 тисяч випадків серед ВІЛ-позитивних людей. З 2000 року скорочення смертності від туберкульозу серед людей з ВІЛ склало 44%.

У 2017 році у всьому світі на туберкульоз захворіло 10 млн осіб. Кількість нових випадків зменшується на 2% в рік. Швидкі темпи зниження спостерігалися в Європі і Африці (Лесото, Эсватини, Намібія, ПАР, Замбія і Зімбабве), у Російської Федерації.

Туберкульоз, нагадаємо, є інфекційної бактеріальної хворобою, що викликається мікобактерією туберкульозу, яка найчастіше вражає легені. У здорових людей інфікування мікобактеріями туберкульозу часто не призводить до появи будь-яких симптомів, так як імунна система людини “відгороджується” від бактерій. Симптомами активної форми туберкульозу легень є кашель, іноді з мокротою або кров’ю, біль у грудях, слабкість, втрата ваги, підвищена температура і нічний піт. Туберкульоз виліковний, але антибіотики слід приймати близько 6 місяців.
Нагадаємо, за даними завідувача Центру контролю за соціально небезпечними хворобами Центру громадського здоров’я МОЗ України Яни Терлеєвої, через війну на Донбасі в Україні активізувалося поширення епідемії туберкульозу.

Джерело: Народна Правда