Їх всього три: лікарі назвали головні ознаки депресії

Ці ознаки ні з чим не сплутати

Їх всього три: лікарі назвали головні ознаки депресії
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

Експерти назвали головні ознаки одного з найбільш поширених психічних розладів у світі – депресії.

Ознаки депресії у дорослих і дітей озвучив Известиям доктор медичних наук, завідувач кафедри психіатрії та медичної психології РНІМУ ім. Н.І. Пирогова Андрій Шмилович, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Ознаки депресії у дорослих

За словами Шмиловича, першим і одним з головних ознак є вегетативні розлади – людина може відчувати гостру і безпричинну тривогу, у неї  різко частішає серцебиття, відчуває проблеми зі сном – прокидається до будильника на світанку.

Другий ознака – перепади настрою. Цікаво, що у людей, які страждають депресією, настрій поліпшується до вечора.

Третій ознака – людина втрачає здатність відчувати задоволення, втрачає мотивацію до життя.

Ознаки депресії у дітей

Для підлітків характерна замкнутість, зникнення колишніх інтересів. Експерти звертають увагу батьків, потрібно бити тривогу, якщо дитина більше не хоче ходити в школу, при цьому якихось конфліктів там немає. Наприклад, дитина бігала по різних гуртках і секціях, а зараз різко відмовляється. Також варто звернути увагу на порушення сну і тіло – діти можуть почати себе різати.

Ранні попереджувальні симптоми депресії

Втома, відчуття виснаження, відсутність енергії, підвищена потреба у відпочинку, знижена впевненість у собі, розлад уваги, зниження сексуального інтересу, нервозність, фізичне нездужання, підвищене вживання алкоголю.

Нагадаємо, продукти харчування з високим вмістом волокон можуть зменшити рівень стресу і попередити «протікання» їжі або бактерій з кишечника в кров. Коротколанцюгові жирні кислоти надають дію на мозок в плані зниження рівня тривожності і депресії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...