Відчути себе полісменом: українські пішоходи зможуть штрафувати автопорушників

В Україні створили мобільний додаток для "героїв парковки"

Відчути себе полісменом: українські пішоходи зможуть штрафувати автопорушників
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Відчути себе полісменом невдовзі зможе і кожен українець  – в Україні розробили мобільний додаток, який допоможе боротися з “героями парковки”, які паркують свої автомобілі будь-де, порушуючи правила і обмежуючи права пішоходів.  

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “24 канал“.

Loading...

Достатньо лише встановити програму на телефон, сфотографувати порушника правил дорожнього руху, який залишив авто, приміром, на тротуарі,  і відправити фото активістам. Вони вже автоматично складуть листи і передадуть в поліцію.

Подібна система вже активно працює у США і допомагає копам контролювати автовласників. Щоб повідомити про порушника, слід зробити два фото, щоб було видно номер автомобіля,  і зазначити, що саме порушив водій.
Згодом ці громадські протоколи  надсилатимуть до поліції.

“Ми звертаємось до  Національної поліції з письмовою заявою про вчинення адміністративного правопрушення. У свою чергу поліція не має права нам не відповісти і не має права не розглянути”, –  зазначив юрист Володимир Крикун.

А от що про цю ініціативу думають самі правоохоронці, поки не відомо, бо в Нацполіції з відповіддю не квапляться.

Тим часом, розробники додатку намагаються зацікавити користувачів. За кожне фото обіцяють бонуси, які згодом можна буде обміняти на подарунки. Хлопці сподіваються, що спільно вдасться змінити ситуацію на дорогах.

Нагадаємо, вже  з 27 вересня в Україні значно зростуть  штрафи за неправильне паркування. Водії, які через неправильне паркування заблокували проїзд іншим, платитимуть до 1,5 тисячі гривень штрафу. Окремо оплачуватиметься евакуація авто-порушників.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...