Стовп вогню та диму піднявся на сотні метрів: прокинувся найбільший вулкан

В Азербайджані прокинувся грязьовий вулкан

Стовп вогню та диму піднявся на сотні метрів: прокинувся найбільший вулкан
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

В Азербайджані відбулося виверження другого за величиною в світі грязьового вулкану Отман-Боздаг.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці явища повідомили в азербайджанському міністерстві екології та природних ресурсів.

Loading...

За інформацією фахівців, бруд піднявся на висоту близько 200-300 метрів. Викидів було кілька – перше виверження відбулося в 8:53 за місцевим часом, потім за ним послідувало друге — в 9:58 за місцевим часом.

Зазначимо, вулкан Отман-Боздаг знаходиться на Апшеронському півострові в 35 кілометрах на північний захід від Баку. Останній раз Отман-Боздаг вивергався 6 лютого 2017 року.

Цікаво, що в березні 2018 року на території цього ж району Баку відбулося виверження ще одного грязьового вулкана – Айрантокен. Тоді виверження тривало близько семи хвилин і супроводжувалося стовпом полум’я. Приблизна висота полум’я становила 100-150 метрів.

https://www.youtube.com/watch?v=Ffi1iu-E1ec

Як відомо, грязьові вулкани в Азербайджані за своїм походженням пов’язані з нафтогазовими родовищами. Всього в республіці діють понад 300 з 700 грязьових вулканів, з’явилися вони 25 мільйонів років тому. У 2007 році в Азербайджані навіть створили Державний Природний Заповідник групи грязьових вулканів Баку і Апшеронського півострова.

Нагадаємо, в результаті виверження вулкану Кілауеа на Гаваях 23 людини отримали поранення. Всі вони перебували на борту туристичного човна в той час, коли стався вибух вулканічної лави.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...