Одягти шапку чи ні: доктор остаточно розсудив батьків

Комаровський каже, традиції - це одне, у медицини є своя відповідь

Одягти шапку чи ні: доктор остаточно розсудив батьків
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Відомий український педіатр Євген Комаровський відповів на одне з найбільш частих питань батьків – коли потрібно одягати дитині шапку.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Комаровський присвятив цій споконвічній проблемі цілий пост в Instagram.

Зокрема, він пише, традиції і краса – це особиста справа сім’ї, але на цей рахунок у медичної науки є своя думка.

Одягати дитині шапку

Коли здоровий і доношений новонароджений з моменту повернення з пологового будинку знаходиться в приміщенні, де температура повітря нижче 14 °С.

На вулиці під час прогулянок температура повітря 14-15 °С залишається відправною точкою для ухвалення рішення – слід враховувати наявність вітру і опадів. При цьому Комаровський підкреслює, що все одно дитина знаходиться в колясці, вітер і дощ йому не так небезпечні.

Коли дитина гуляє в сонячний день, а температура вище 24 °С. Звичайно, якщо на голову дитині потрапляють сонячні промені.

Окремо він підкреслює, що шапочка після купання не потрібна, якщо після ванни або басейну дитина потрапляє в приміщення, де температура вище 15 °С.

“При виникненні будь-яких сумнівів орієнтуйтеся на своє самопочуття: якщо вам хочеться надіти шапку, то з високим ступенем імовірності малюкові вона теж не завадить”, – констатує педіатр.

Нагадаємо, раніше виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, чи насправді для здоров’я необхідно щодня вживати рідкі страви. За словами медика, вживання супу або борщу — швидше питання смаку, ніж здоров’я.

Супрун також піддала сумніву твердження про те, що домашні тварини негативно впливають на імунну систему дитини, сприяючи розвитку алергії і астми у них.

Джерело: Народна Правда