Скільки людей виїде з України на заробітки: названо приголомшливу цифру

Щороку Україна втрачатиме 300-400 тисяч мешканців

Скільки людей виїде з України на заробітки: названо приголомшливу цифру
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українці є найбільш чисельною групою трудових мігрантів у багатьох країнах ЄС, на думку доктора економічних наук Андрія Гайдуцького, найближчим часом з України виїжджатиме 300-400 тисяч громадян щороку.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на ZN.UA.

Loading...

Експерт додав, що ще близько 200 тисяч осіб щороку Україна втрачає через демографічну кризу. З метою компенсації відтоку і природних втрат людських ресурсів, Україна має потребу у 500-600 тисячах осіб щороку, які вона могла б спрямувати на розвиток економіки.

Разом із тим, країни Євросоюзу щорічно потребують близько 5-6 млн трудових мігрантів, але спостерігається значна кількість бажаючих емігрувати, тоді як залучення іммігрантів йде повільно.

Відтак очікується що до 2030 року країни ЄС підуть на скорочення термінів отримання ВНП (вид на проживання) з 3-6 місяців до 1-4 тижнів, а терміни отримання громадянства з 5-10 років до 6-12 місяців. Ймовірно, запускатимуться нові спрощені і гібридні форми ВНП та громадянства, з метою залучення необхідної кількості робочих рук.

Зазначимо, за словами голови Національного банку України Якова Смолія, заробітчани перераховують в Україну колосальні суми.

Разом із тим, подальша трудова міграція українців може призвести до зростання інфляції і зниження темпів економічного зростання України.

Джерело: Народна Правда