Українцям почнуть нараховувати пенсії по-новому: що змінилося

Осучаснені пенсії отримають військові пенсіонери і працюючі пенсіонери

Українцям почнуть нараховувати пенсії по-новому: що змінилося
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З 1 березня 2019 року українським пенсіонерам перерахують пенсії – буде враховано оновлений показник зарплати, який підвищать на половину інфляції і половину від зростання заробітних плат.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в прийнятих змінах до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Loading...

Крім цього, в наступному році також планується підвищення виплат працюючим і військовим пенсіонерам.

З 1 квітня буде проведено автоматичний перерахунок пенсій всім працюючим українським пенсіонерам з урахуванням того, що їхній стаж збільшився. При цьому пенсіонери зможуть обирати найбільш вигідні умови перерахунку: або тільки з урахуванням страхового стажу, або ж з урахуванням страхового стажу та заробітку.

Також вже з 1 січня наступного року перерахують виплати військовим. За наявності 20 років стажу, військовослужбовець на пенсії отримає право на 50% від своєї зарплати, співробітник поліції – 55%. За кожний рік стажу понад 20 років пенсія збільшується на 3%. При цьому пенсійні виплати  не можуть бути нижчими за мінімальну пенсію в Україні  і перевищувати   70% від зарплати.

На сьогодні в Україні склалася непропорційна ситуація з пенсіями військовослужбовців. Якщо заробітні плати військових зростали щорічно, то пенсії не піднімали  пропорційно зростанню зарплат. Тож і виходить, що чим старший військовий пенсіонер, тим більше “застаріла” його пенсія.  З нового року  всі  військові пенсіонери отримають осучаснені пенсії  на підставі довідок про  зарплати на посадах, які вони займали.

Раніше стало відомо, що в Україні почнуть виплачувати пенсії по-новому, з’явилися подробиці.

Додамо, що з липня мінімальна пенсія в Україні зросла. Причиною став передбачене законом про держбюджет на 2018 рік чергове зростання соцстандартів.

До речі, в найближчі місяці в уряді мають намір підвищити розмір пенсійних виплат.Правда, коли і на яку точно суму, поки невідомо.

Джерело: Народна Правда
загрузка...