Висилка угорського консула: з’явилась відповідь Будапешта

У консулів є 72 години на збір валіз

Висилка угорського консула: з’явилась відповідь Будапешта
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Угорщина вжила так звані “дзеркальні заходи” після того, як Україна повідомила консулу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню про те, що він у країні персона нон ґрата.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, що Угорщина висилає українського консула, повідомляє HVG.hu.

Loading...

Журналісти відзначають, що глава МЗС Угорщини Петер Сійярто вже викликав посла України в Будапешті Любов Непоп і повідомив їй, що один з консулів повинен залишити країну протягом 72 годин.

Сійярто також додав, що “Україна продовжує загострювати конфлікт”.

Зазначимо, Ерно Кешкеня також повинен покинути територію України протягом наступних 72 годин. Рішення України ґрунтується на статті 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, і пов’язано з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи.

Нагадаємо, про те, що Україну найближчим часом покине угорський консул раніше повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Обопільна висилка консулів відбувається на фоні паспортного скандалу. Хоча Клімкін запевняв, що проблеми у відносинах з Угорщиною не лише в тому, що вона видає українцям угорські паспорти: «Угорщина фундаментально порушує українське законодавство і міжнародне право, зокрема Віденську Конвенцію”.

Сійярто навпаки продовжує наполягати на тому, що в Україні переслідують представників угорської громади.

Джерело: Народна Правда
загрузка...