СБУ розсекретила список найманців Путіна, серед них є українці

Названо імена 208 російських найманців

СБУ розсекретила список найманців Путіна, серед них є українці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Служба безпеки України  оприлюднила нові дані щодо терористичної діяльності в Україні  російських найманців ПВК «Вагнера». 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  повідомляє прес-служба Служби безпеки України.

Loading...

СБУ неодноразово розповідала про одну з головних таємниць російської влади –  масові втрати найманців «Вагнера» в Україні та Сирії, у кількості понад 600 осіб, що регулярно підтверджувалося журналістськими розслідуваннями вітчизняних та зарубіжних ЗМІ.

СБУ розсекретила список найманців Путіна, серед них є українці

У липні і вересні цього року СБУ оприлюднила чергову інформацію, що викриває брехню російських офіційних осіб ‒ персональні дані на 50 загиблих «вагнеровців» під час так званого «пригожинського наступу»  7 лютого 2018 року в Сирії у районі Дейр-ез-Зору. Після цього російська влада вдалася до безпрецедентних заходів. 3 вересня 2018 року видано указ Президента РФ, яким інформація про членів «Вагнера» як позаштатних співробітників ГУ ГШ ЗС РФ віднесена до державної таємниці. Цей указ покликаний заборонити під загрозою кримінального покарання будь-які подальші спроби журналістів, які працюють у Росії, донести правду про злочини та чисельні втрати членів «російських приватних армій» у світі.

СБУ розсекретила список найманців Путіна, серед них є українці

Але це намагання російської влади лише активізує подальше викриття злочинів. Тому СБУ оприлюднює персоналії ще 206 позаштатних співробітників російської військової розвідки зі складу ПВК «Вагнера», що раніше були ідентифіковані Службою як учасники лютневих подій у Сирії, у тому числі дані на 8 найманців, які загинули або померли від поранень:

  • Важов А.Ю., 01.10.1984, громадянин РФ;
  • Віслобоков В.О., 14.04.1975, громадянин РФ;
  • Короленко О.А., 22.07.1974, громадян України, у 2014 році прийняв російське громадянство;
  • Лу В.В., 24.09.1982, громадянин РФ;
  • Оганесян Р.Г., 16.02.1976, громадянин України;
  • Поротников С.Є., 04.12.1961, громадянин РФ;
  • Рассохін І.Б., 12.08.1978, громадянин РФ;
  • Сємушин С.О., 26.06.1986, громадянин РФ.

Поряд з цим  Служба безпеки України  оприлюднила додаткову інформацію щодо ще одного іноземця у складі ПВК «Вагнера» ‒ громадянина Республіки Узбекистан Мамаджанова Дилшода Машрабжоновича, 24.05.1988 р.н. За оперативними даними СБУ він отримав важке поранення, російським військовим літаком у лютому 2018 року був вивезений з Сирії до РФ.

СБУ розсекретила список найманців Путіна, серед них є українці

Майже усі загиблі у 2014-2016 роках брали участь у бойових діях на Донбасі у складі російських терористичних формувань, деякі з них активно сприяли російській анексії АР Крим (Короленко О.А.), або спрямовувалися російськими спецслужбами на підконтрольну територію України для вчинення терористичних актів і диверсій (Оганесян Р.Г., затриманий у липні 2014 на Дніпропетровщині, обміняний на українських заручників).

Таким чином підтверджена кількість загиблих та померлих від поранень найманців «Вагнера» внаслідок бойового зіткнення 07.02.2018 вже становить 58 осіб.  Переглянути перелік загиблих російських найманців можна тут.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України оприлюднила дані  дев’яти бійців “Приватної військової компанії Вагнера”.

Джерело: Народна Правда