Автокефалія для України: названо людей, які вирішать долю томосу

Автокефалія для України: названо людей, які вирішать долю томосу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Рішення про автокефалію української церкви повинно прийматися предстоятелем РПЦ патріархом Московським і всієї Русі Кирилом та предстоятелем Української православної церкви митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Так вважає глава РПЦ закордоном митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Іларіон, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Известия”.

Loading...

За його словами, багато канонів підтверджують, що одному архієрею вторгатися в чужу єпархію не можна без згоди місцевого архієрея. Під час переговорів про автокефалію необхідно домовлятися з архієреєм Онуфрієм. Але вважали за краще домовлятися з групою церков, які десятки років перебувають у стані розколу.

Справа стала політичною. І те, що відбувається – проти всіх правил церковного життя, вважає Іларіон.

Нагадаємо, в Константинополі розкрили архівні дані і пояснили, чому Україна має право на отримання Томосу. Як виявилося, Вселенський патріархат не передавав Київську митрополію Російській православній церкві.

За словами предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарета, як тільки Константинополь ухвалить рішення про надання Україні автокефалії, буде обрано предстоятеля єдиної української помісної Церкви.

Джерело: Народна Правда