Ічня: військовий розповів, чому зазвичай вибухають боєприпаси

Найпоширенішою причиною є недбальство

Ічня: військовий розповів, чому зазвичай вибухають боєприпаси
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Легендарний командир взводу батальйону “Айдар”, ветеран АТО Євген Яранцев назвав декілька причин, від чого можуть здетонувати боєприпаси, як це сталося на військовому складі у Ічні.

Про це Євген Яранцев розповів у інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

Однією з причин може стати звичайна недбалість – зокрема невиконання правил пожежної безпеки.

На питання, чи можуть набої або вибухівка вибухнути самі, Яранцев відповів так:

“Патрони можуть лежати вічно. Вибухівка – в цілому стабільна, але в ній присутній тетрил, речовина, що ініціює вибух. Тетрил має свій термін зберігання, потім починає розкладатися, стає нестабільним. І за певних умов, через порушення правил зберігання може каталізувати вибух”.

За словами ветерана АТО, правила зберігання боєприпасів передбачають підтримку стабільної вологості та температури, провітрювання. Для «стрілковки» головне, щоб ящики були цілими. Для ракетних систем важлива профілактика, час від часу їх розбирають і збирають.

Боєприпаси великого калібру, роздільного заряджання – сам снаряд (він може зберігатися вічно) і пороховий заряд, який тримають у полотняних або шовкових мішках. Час від часу їх перепаковують.

Повний текст інтерв’ю читайте тут: В Україні є диверсанти, які готуються підривати мости – військовий про Ічню та інші загрози

Нагадаємо, за словами прес-секретаря ГПУ Андрія Лисенка, слідство у справі причин вибухів на військовому складі у Ічні не відкидає версію теракту.

Джерело: Народна Правда