Українцям обіцяють безкоштовний рентген та УЗД: кому дозволять пройти діагностику без грошей

Одним з кроків медичної реформи буде запуск електронних медичних карт

Українцям обіцяють безкоштовний рентген та УЗД: кому дозволять пройти діагностику без грошей
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міністерство охорони здоров’я України обіцяє в 2019 році безкоштовну діагностику для пацієнтів, її повинні ввести в рамках медичної реформи.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі “Сегодня“.

Однак без грошей відвідати рентген-кабінет, кабінет УЗД, мамографії, ехокардіографії серця зможуть не всі – лише ті, хто підписав договір із сімейним лікарем. Безкоштовними обіцяють зробити також візити до лікарів вторинної медицини, але теж з направленням терапевта. Платити за все повинна Національна служба охорони здоров’я.

Одним з кроків медичної реформи є запуск електронних медичних карток (в них можуть додати електронні направлення до фахівців “вторинки”, рецепти на “Доступні ліки”, а також лікарняні). Правда, тут є проблема – відсутність техніки. З цієї причини Міністерство охорони здоров’я рекомендує місцевим радам забезпечити лікарні комп’ютерами.

У відомстві також вважають, що медичні установи потрібно реорганізувати у комунальні некомерційні підприємства. У проекті бюджету на 2019 рік на охорону здоров’я передбачено 92,3 млрд грн.

Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА раніше, реформа екстреної медицини, яку ініціювали в Міністерстві охорони здоров’я, може призвести до зниження рівня медичного забезпечення, викликати масові звільнення і навіть «чорні списки» пацієнтів.

У Міністерстві охорони здоров’я України також роз’яснювали, як працюватимуть медичні установи у вихідні та святкові дні після впровадження медичної реформи.

Джерело: Народна Правда