Делікатеси та улюблена закуска до горілки можуть викликати важкі захворювання

Риба - переносник небезпечних інфекцій і передає людині гельмінтів

Делікатеси та улюблена закуска до горілки можуть викликати важкі захворювання
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Захоплення поїданням морепродуктів може обернутися серйозними недугами, зокрема, онкологією і безпліддям.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, до такого висновку дійшли дослідники з Баптистського університету Гонконгу (Hong Kong Baptist University).

Експерти з 2013 року збирали зразки морської води в 30 регіонах (узбережжя Гонконгу), а також збирали рибу, креветок і устриць на семи фермах. У всіх зразках, і води, і морепродуктів, дослідники знайшли сліди небезпечних хімічних субстанцій – фільтри ультрафіолетової радіації (є в сонцезахисних засобах для абсорбування/блокування сонячного випромінювання). Вчені вважають, що потрапляння фільтрів в людський організм можливо далі буде чинником розвитку безпліддя та онкології.

Найбільш небезпечна вода і морепродукти “водиться” у місцях, де близько пляжі, де люди часто заходять у воду в сонцезахисному кремі. Ймовірно, вода і риба акумулює фільтри із захисних засобів.

Дослідники також не виключають, що саме ця “хімія”, яку у воду вносить людина, і стала причиною аномально високої смертності зебрових рибок.

Додамо, незважаючи на те, що морепродукти є джерелом йоду, цінного білка і корисних вітамінів, зловживати ними не можна. Медики заявляють, що останнім часом морепродукти перетворюються на “отруту”. Приміром, річкова риба при неправильній обробці/вживанні в напівсирому (в’яленому, солоному) вигляді може стати джерелом паразитів.

Морепродукти і морська риба багата глистами. “Оселедцевий хробак” може вражати практично всю морську рибу. Поширені також круглі черви (лососеві, окуневі і тріскові). Особливо це стосується риби Балтійського моря і Північного.

Крім того, риба переносить інфекції. Приміром, наприкінці 80-х рр. минулого століття Шанхай захлеснула епідемія хвороби Боткіна (передавали сирі молюски). В Японії поширені спалахи гастроентеритів, а в США молюсків підозрюють у розповсюдженні вірусу Норфолк.

Нагадаємо, вчені відкрили рятівну користь яблук. Яблука джерело корисних вітамінів, а також заліза, але недавно вчені з Вісконсинського університету дійшли до висновку, що їх шкірка здатна вбивати ракові клітини.

Мігрень — досить поширене неврологічне захворювання. І хоча принцип формування болю досі до кінця не вивчений, дієтологи кажуть, що існує ряд продуктів, які можуть викликати гострий головний біль.

Джерело: Народна Правда