Нардеп Рибалка пояснив, як Кабмін вручну «розпилить» бюджет-2019

Нардеп Рибалка пояснив, як Кабмін вручну «розпилить» бюджет-2019
в Новини/Політична правда

У бюджеті на 2019 рік Кабінет міністрів може вручну розпилювати гроші.

Про це в блозі повідомив народний депутат від Радикальної партії Сергій Рибалка.

Політик зазначив, що уряд у бюджеті на 2019 рік може розподіляти кошти в ручному режимі за конкретними програмами.

«У перекладі на просту мову це означає, що бажаючі отримати частку від цього шматка пирога, повинні будуть відвідати профільні міністерства, низько вклонитися та «доводити» свої бажання. Або ж статтю можуть прямо розподілити між «своїми» компаніями», – розповів він.

Рибалка додає, що в 2018 році, «честі» бути «распиленными вручну» удостоїлися десяток статей проекту бюджету на 2019 рік.

«Традиційно сюди потрапили 27 млрд грн державних гарантій. Їх виплачують живими коштами, однак маючи забезпечення від держави, компанії можуть брати кредит під вигідну ставку, а якщо не повертають борги погашає уряд. 5 млрд грн з цієї суми відправлять оборонним підприємствам. 8,7 млрд грн із дорожнього фонду вже пройшли «попередній розподіл»: їх виділять на конкретні дороги Львів – Тернопіль – Умань; Біла Церква – Одеса – Миколаїв – Херсон; Одеса-Рені; Харків – Лозова – Павлоград; Запоріжжя – Маріуполь Миколаїв – Кропивницький; облаштування Північного об’їзду міста Рівне», – розповів політик.

Також в ручному режимі розділять субвенції на «Нову українську школу» (1,3 млрд грн.), резерв коштів освітньої та медичної субвенцій (1,3 млрд грн) та нерозподіленої субвенції на Донецьку та Луганську області (орієнтовно 1 млрд грн).

Також 1,5 млрд грн виділять по програмі «Підтримка реалізації комплексної реформи державного управління», 4 млрд грн. – на підтримку тваринництва, 2,2 млрд грн. – на «державні інвестиційні проекти», 1,55 млрд грн. – на реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. 9,1 млрд грн складе Державний фонд регіонального розвитку, в рамках якого кошти регіонам теж будуть роздавати фактично в тіньовому режимі, підкреслив Рибалка.

Раніше нардеп Рибалка розповів, чому бюджет-2019 порушує Конституцію.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...