Закон, книга, документ: як виглядає Томос про автокефалію

Якщо рішення про надання Томосу прийнято більшістю голосів, то документ повинні підписати усі члени Синоду, навіть ті, хто голосував проти

Закон, книга, документ: як виглядає Томос про автокефалію
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українська православна церква вже найближчим часом може отримати Томос про автокефалію, тобто вона стане рівноправною з іншими і вийде з підпорядкування Московському патріархату.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, 24 канал докладно описав, що з себе представляє цей самий Томос.

Що таке Томос про автокефалію УПЦ

Церковний указ, в якому міститься рішення Священного Синоду Вселенського патріархату про надання автокефалії. Томос складається з наступних частин:

– Історична частина, яка описує сучасний стан церкви в країні, в якій хочуть отримати автокефалію, також згадується зв’язок з Константинополем.
– Канонічне обґрунтування – у цьому розділі описано, на основі яких канонів церкві надають Томос.
– Побажання та застереження для церкви.

Хто вирішує питання надання Томосу

Священний Синод Вселенського патріархату – більшістю голосів, але ключова позиція у Вселенського патріарха Варфоломія. Якщо рішення про надання Томосу прийнято більшістю голосів, то документ повинні підписати усі члени Синоду, навіть ті, хто голосував проти або утримався. Рішення є остаточним і безповоротним.

Нагадаємо, дослідження архівних даних, яке провели за підтримки освітнього фонду банку National Bank of Greece, показало, що Москва отримала право хіротонії «з фінансових причин», виходячи з «необхідності», і це «носило тимчасовий характер». У зв’язку з цим Вселенський патріарх має право і зобов’язаний піклуватися про українську церкви, коли визнає за необхідне.

Раніше із закликом призупинити процес надання Українській церкві автокефалії до патріарха Константинопольського Варфоломія звернулася Білоруська православна церква.

Глава РПЦ закордоном митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Іларіон вважає, що рішення про автокефалію української церкви повинно прийматися предстоятелем РПЦ патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і предстоятелем Української православної церкви митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Джерело: Народна Правда