Українська православна церква вже найближчим часом може отримати Томос про автокефалію, тобто вона стане рівноправною з іншими і вийде з підпорядкування Московському патріархату.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, 24 канал докладно описав, що з себе представляє цей самий Томос.
Що таке Томос про автокефалію УПЦ
Церковний указ, в якому міститься рішення Священного Синоду Вселенського патріархату про надання автокефалії. Томос складається з наступних частин:
– Історична частина, яка описує сучасний стан церкви в країні, в якій хочуть отримати автокефалію, також згадується зв’язок з Константинополем.
– Канонічне обґрунтування – у цьому розділі описано, на основі яких канонів церкві надають Томос.
– Побажання та застереження для церкви.
Хто вирішує питання надання Томосу
Священний Синод Вселенського патріархату – більшістю голосів, але ключова позиція у Вселенського патріарха Варфоломія. Якщо рішення про надання Томосу прийнято більшістю голосів, то документ повинні підписати усі члени Синоду, навіть ті, хто голосував проти або утримався. Рішення є остаточним і безповоротним.
Нагадаємо, дослідження архівних даних, яке провели за підтримки освітнього фонду банку National Bank of Greece, показало, що Москва отримала право хіротонії «з фінансових причин», виходячи з «необхідності», і це «носило тимчасовий характер». У зв’язку з цим Вселенський патріарх має право і зобов’язаний піклуватися про українську церкви, коли визнає за необхідне.
Глава РПЦ закордоном митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський Іларіон вважає, що рішення про автокефалію української церкви повинно прийматися предстоятелем РПЦ патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і предстоятелем Української православної церкви митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.