Новинський про рішення синоду Константинопольського патріархату

Рішення не приведуть до єдності православ'я в Україні

Новинський про рішення синоду Константинопольського патріархату
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Коментуючи інформацію в ефірі ТРК Україна про зняття анафеми з Філарета, Вадим Новинський пояснив, що зняти анафему може тільки та церква, яка її наклала.

«Це церковний канон, який не може відмінити ані Варфоломій, ні Синод. Може тільки Вселенський собор. А рішення Синоду в цьому випадку аналогічно, як якщо б Печерський суд скасував рішення Вашингтонського. На Філареті лежить страшний гріх – гріх розколу і змити його може тільки покаяння самого Філарета. Стосовно наступної інформації – а саме скасування грамоти про приєднання Київської митрополії до Російської церкви 1686 року, то зауважу, що термін давності таких спорів, знову ж таки за канонами, 30 років, а минуло вже понад 300. За цей час у Київській митрополії все змінилося. У старих кордонах вона становила третину від того, що є зараз. Тоді не було ні Одеської, ні Херсонської, ні Кримської, ні Харківської, ні Донецької єпархій у складі цих митрополій. Що з цим робити?».

Loading...

Все це, на думку Новинського, може призвести, можливо, до великого церковного розколу в усьому світі. «І найстрашніше, що ці рішення не призведуть до єдності православ’я в Україні. І в найближчі 100-200 років ні про яку єдність, після такого рішення Вселенського патріархату не може йти мова! І можливо, я повторюся, але це рішення продиктоване виключно політичними мотивами. Не турботою про духовність. Як з української сторони, так і з боку Вселенського патріарха».

На зауваження журналіста телеканалу про те, що це рішення Синоду багато трактують як перехід Київської метрополії під пряму юрисдикцію Вселенського патріархату, Новинський зауважив, що це настільки можливо, наскільки сьогодні можливо було б для Великобританії скасувати незалежність Індії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...