Томос для України: Лукашенко виступив з незрозумілою заявою

Томос для України: Лукашенко виступив з незрозумілою заявою
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент Білорусі Олександр Лукашенко прокоментував рішення про надання автокефалії українській церкві.

Про це Лукашенко висловився у понеділок, 15 жовтня, під час зустрічі з патріархом Московським і всієї Русі Кирилом, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «ТАСС».

Зокрема Лукашенко сказав Кирилу, що розкол, що намітився у відносинах України та РПЦ «це погано»: “Розкол – це завжди погано, це погані наслідки, це найнебезпечніше. Ми дуже болісно ставимося до того, що відбувається в православ’ї”.

Президент Білорусі також додав, що «світ змінився не на краще» і заручниками ситуації «стає вже все населення нашої планети».

В цілому Лукашенко побажав Кирилу «мудрості та терпіння». «Ми як парафіяни будемо намагатися підтримувати єднання всіх процесів», – додав він, зазначивши, що важливо зберегти мир на землі, аж надто близько ми підійшли до небезпечної межі».

Варто відзначити, що 15 жовтня в Мінську пройде засідання синоду РПЦ з головною темою: оцінка дій Константинопольського патріархату по Україні, а також “вироблення відповідних заходів РПЦ”.

Нагадаємо, патріарх Кирило запропонував предстоятелям всіх помісних православних церков почати обговорення надання автокефалії УПЦ.

Як відомо, в Константинополі розкрили архівні дані і пояснили, чому Україна має право на отримання Томосу. Як виявилося, Вселенський патріархат не передавав Київську митрополію Російській православній церкві, а Москва отримала право хіротонії «з фінансових причин», виходячи з «необхідності» і це «носило тимчасовий характер».

Джерело: Народна Правда