Аварія на ракеті «Союз»: озвучено основну версію космічної НП

Доповідь про причини події підготують до кінця тижня

Аварія на ракеті «Союз»: озвучено основну версію космічної НП
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Експерти назвали основну версію аварії на ракеті «Союз», яка сталася 11 жовтня.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, більшість експертів говорять про механічну проблему, яку допустили при стикуванні блоків до другої ступені ракети.

«По всій видимості, пошкодження було нанесено в ході підйому бічного блоку підйомним краном. Це не конструкторська помилка і не заводський брак. Скоріше, мова йде про експлуатаційні помилки», — цитує джерело, близьке до Міноборони Росії, газета “Коммерсантъ“.

Нагадаємо, під час виведення на навколоземну орбіту транспортного пілотованого корабля «Союз МС-10» сталася нештатна ситуація — спрацювала система аварійного порятунку. Корабель здійснив посадку в Казахстані по трасі польоту. На щастя, екіпаж — Олексій Овчінін (Роскосмос) і Нік Хейг (NASA) — вижили. НАРОДНА ПРАВДА публікувала перше відео моменту аварії.

Як повідомлялося, «Союз» повинен був доставити на Міжнародну космічну станцію— членів тривалої експедиції. На борту МКС їх повинні були зустріти Сергій Прокоп’єв (Росія), Серина Ауньен-Чэнселлор (NASA, США) і Олександр Герст (ESA, Німеччина). Спочатку ЗМІ писали, що причиною аварії при запуску «Союзу» могло бути погане кріплення бічних блоків другої ступені ракетоносія.

«Комерсант» з посиланням на свої джерела раніше писав, що до аварії могли призвести  дві причини. Перша причина пов’язана з відмовою роботи пирозамка бічного блоку, а друга причина пов’язана з механічним пошкодженням кріплення бічного блоку.

Російські ЗМІ з посиланням на джерела на Байконурі заявляли, що на «Союзі», який напередодні зазнав аваріі, використовували систему управління українського виробника.

Джерело: Народна Правда