Субсидії по-новому: українцям повідомили про сім важливих змін

Якщо субсидію уже призначено, то її розмір на новий опалювальний сезон управління соціального захисту населення розрахує автоматично, без повторного звернення

Субсидії по-новому: українцям повідомили про сім важливих змін
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

З 1 жовтня поточного року при розрахунку пільги від держави на оплату комунальних послуг не враховуватимуться до доходу сплачені аліменти та бюджетна дотація за вирощування великої рогатої худоби, яка складає до 2500 гривень за голову молодняка на рік.

Субсидію можуть отримати громадяни, в яких з вини роботодавця існує заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на повідомлення Мінсоцполітики.

Окрім того, право на субсидію мають родини, опалювальна площа житла яких не перевищує 200 “квадратів” для приватного будинку та 120 метрів для квартири .

Якщо людина не має доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в родині є працездатні наркозалежні чи алкоголіки, за наявності довідки від лікаря, хворі на онкозахворювання, при наявності висновку лікарської-консультативної комісії, субсидію може призначити відповідна комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж тридцяти відсотків від норми, мають право українці, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, пенсіонери за вислугою років, а також отримучі соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Також з 1 жовтня, згідно з рішенням уряду, якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант може сплачувати лише за фактично спожиту послугу.

Субсидії по-новому: українцям повідомили про сім важливих змін

Кабінет міністрів також вирішив, що без обов’язкової сплати ЄСВ пільги від держави можуть отримати безробітні громадяни в сільській місцевості, районних центрах та селищах міського типу, безробітні, які стоять на обліку на “біржі праці”, заробітчани, які сплачують ЄСВ за кордоном.

Нагадаємо, з 1 листопада ціна на газ для населення в Україні зросте на 23,5% і складе 8550 гривень за тисячу кубометрів газу.

Також ми писали про те, скільки українцям треба заробляти, щоб мати змогу платити за ЖКП без субсидії.

Джерело: Народна Правда