Країна старих і дітей: скільки українців тікає з країни, тривожна статистика

Країна старих і дітей: скільки українців тікає з країни, тривожна статистика
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У пошуках кращого життя з України кожну хвилину їде дві людини.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться на сайті ukrainianpeopleleaks.com, який у режимі онлайн відстежує кількість мігрантів.

Зазначимо, сайт запустили в роботу 20 березня 2018 року. У ньому враховуються дані Міністерства закордонних справ.

«Згідно з даними ООН, до 2050 року населення України може скоротитися на 18%, до 36 млн осіб, країна ризикує остаточно перетворитися в край старих і дітей. Один з основних факторів виїзду – трудова міграція», – йдеться на сайті ukrainianpeopleleaks.com.

Країна старих і дітей: скільки українців тікає з країни, тривожна статистика

Якщо вірити авторам сайту, з 20 березня цього року країну покинули понад 619 тисяч людей.

Втрата трудової сили призводить до загострення дефіциту кадрів на українському ринку праці.

«Вже зараз ми знаємо, що є цілі заводи, які відкриваються, пропонують досить високі заробітні плати, але не можуть знайти працівників. Взагалі для інвесторів освічена, відносно дешева робоча сила в Україні завжди була перевагою. Зараз ми втрачаємо свій головний ресурс – робочі кадри. Такими темпами просто нікому буде розвивати країну», – коментує 24 каналу HR-експерт Олександр Білоус.

Одночасно з цим Бізнес Цензор повідомляв, що українці лідирують серед мігрантів в Естонії. Там, серед громадян, які отримали дозвіл на короткострокову роботу до 12 місяців, частка українців – 80%. Найбільш привабливою для життя і роботи українців, як і раніше, залишається Польща (економіка Польщі продовжує зростати і зарплати, за даними Національного банку України, за різними видами діяльності перевищують українські в 4 – 6 разів).

За даними Державної прикордонної служби, у 2008 – 2017 роках з України виїхало і не повернулося 3,7 млн людей. Міністр соціальної політики Андрій Рева додавав, що процес сезонної трудової міграції залучені 5-7 мільйонів українців.

Видання БЦ провело відповідне опитування, результати якого змушують замислитися.

Країна старих і дітей: скільки українців тікає з країни, тривожна статистика

Нагадаємо, згідно з даними швейцарського фінансового конгломерату Credit Suisse, Україна займає вкрай невигідне місце в рейтингу світового добробуту (Global Wealth Report). Приміром, фахівці підрахувавши, що щорічний дохід одного дорослого українця становить всього — 1563 долара, поставили нас фактично в один список з такими країнами як: Малі, Сирія і Замбія. У рейтингу особистого багатства громадян Україна посіла 123-е з 140 можливих місць.

Джерело: Народна Правда