Свобода слова: чи можна в Україні говорити правду

Україна "здає" позиції в забезпеченні свободи слова

Свобода слова: чи можна в Україні говорити правду
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Рада з міжнародних досліджень і обмінів IREX – міжнародна неприбуткова організація, яка спеціалізується на глобальній освіті та розвитку, озвучила індекс стійкості ЗМІ в Україні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє «Страна».

На жаль, цифри фахівців говорять про те, що Україна знизила свої позиції у цій сфері порівняно з 2017 роком. Україна з 2,54 опустилася до 2,48 пунктів, залишаючись при цьому в рамках “майже стійкої системи”.

Як порушують свободу слова в Україні

Залякування журналістів

Відмова в доступі до інформації

Перешкоджання журналістській діяльності.

Крім того, порушення, які допускають стосовно журналістів, не розслідують через корупцію в судовій системі, правоохоронних органах і державних установах.

Свобода слова: чи можна в Україні говорити правду

Нагадаємо, це не єдина проблема України. Так, згідно з даними швейцарського фінансового конгломерату Credit Suisse, Україна займає вкрай невигідне місце в рейтингу світового добробуту (Global Wealth Report). Фахівці підрахувавши, що щорічний дохід одного дорослого українця становить всього — 1563 долара, поставили нас фактично в один список з такими країнами як: Малі, Сирія і Замбія. У рейтингу особистого багатства громадян Україна посіла 123-е з 140 можливих місць. При цьому в рейтингу країн за кількістю багатіїв Україна займає 53 місце – у нас проживають 135 осіб, чиї статки оцінюється в понад 50 млн дол США.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева анонсував зростання середньої зарплати в Україні до 15 тисяч гривень.

Джерело: Народна Правда