Європарламент ухвалив резолюцію щодо дій Росії в Азовському морі: до чого готуватись Кремлю

Кремль може готуватися до нових санкцій

Європарламент ухвалив резолюцію щодо дій Росії в Азовському морі: до чого готуватись Кремлю
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Європарламент на своєму засіданні у четвер, 25 жовтня, ухвалив резолюцію, якою засудив дії Російської Федерації  в Азовському морі, що порушують міжнародне морське право.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  йдеться в резолюції Європарламенту.

Так, депутати Європарламенту у своїй резлоюції засудили “надмірні” блокування і інспекції Росією комерційних суден, зазначивши, що до введення в експлуатацію Керченського моста з РФ в анексований нею Крим перевірки проводилися лише вибірково і не порушували вільного руху кораблів і вантажів.

Європарламент визнав право Росії проводити відповідні перевірки, але застеріг від  зловживання цим правом або ж “застосуванням його з політичних міркувань”.

Європарламентарі рекомендували  Єврокомісії  оцінити економічні збитки, завдані цією “де-факто блокадою” і допомогти економічному розвитку Маріуполя і Бердянська.

Також Європарламент висловив “серйозну стурбованість продовженням мілітаризації Азовського моря і регіону Чорного моря, особливо незаконно анексованого і окупованого Кримського півострова”, зазначивши факти розміщення Росією зенітних ракетних систем С-400 в Криму і перекидання в Азовське море військових кораблів і патрульних катерів з Каспію.

Нагадаємо,  24 жовтня   в акваторію Азовського моря зайшли два російські військові кораблі, ще один наближається до них. На сьогодні в Азовському морі перебуває угруповання з більш ніж 120 російських кораблів і катерів.

Раніше експерт з питань Криму Андрій Клименко повідомляв, що в Азовському морі знаходиться від 40 до 60 одиниць військових кораблів РФ – ця кількість включає в себе прикордонні сторожові кораблі з артилерійським озброєнням і сторожові катери з крупнокаліберними кулеметами.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...