Схильність до інсульту: як розпізнати і вберегтися

Часто через схожі симптоми людей з інсультом плутають з алкоголіками і вчасно не надають допомогу

Схильність до інсульту: як розпізнати і вберегтися
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Спадкова схильність до інсульту підвищує ймовірність порушення кровопостачання мозку на 35% незалежно від способу життя, при цьому нездоровий спосіб життя збільшує ризик інсульту на 66%.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на видання Eurekalert!, до такого висновку діййшла міжнародна група лікарів.

У дослідженні, яке проводили 7 років, прийняли участь 306 тисяч жителів Великобританії у віці від 40 до 73 років. Виявилося, що дотримання профілактичних заходів значно знижує ймовірність інсульту для людей зі спадковою схильністю до захворювань серцево-судинної системи.

Вчені рекомендують людям з поганою спадковістю відмовитися від куріння, дотримуватися збагаченої фруктами та рибою дієти, підтримувати нормальну вагу, регулярно займатися фізичними навантаженнями.

Інсульт – порушення кровопостачання мозку, яке може призвести до паралічу. Щорічно в Україні фіксують близько 100 тисяч випадків інсульту. Третина цієї цифри – люди працездатного віку. У списку потенційної небезпеки, насамперед люди з серцево – судинними захворюваннями, що часто скаржаться на підвищений артеріальний тиск.

Ознаки інсульту: порушення мови (навіть найменше, що можуть помітити лише близькі), різка слабкість (у кінцівках), оніміння кінцівок, сильний «тошнотворний» головний біль. Звичайно ж, часто у пацієнтів з інсультом спостерігається перекіс обличчя.

Схильність до інсульту: як розпізнати і вберегтися

Нагадаємо, профілактиці серцево-судинних захворювань сприяє білок кров’яної плазми A-IV (ApoA-IV). Як зазначають медики, білок запобігає закупорювання судин, яке у кінцевому підсумку і призводять до інсульту. Найбільше диво-речовини міститься в рибі, горіхах, м’ясі, овочах і яйцях.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун попередила українців про небезпеку, яка чекає їх у осінній період. Один зі своїх постів у Facebook вона присвятила людям, які мають проблеми з серцево-судинною системою. Саме ця категорій людей стикається восени з такою проблемою, як артеріальна гіпертензія (гіпертонічний криз). Супрун радить запам’ятати такі симптоми, якщо вони спостерігаються у вас або ваших близьких, треба терміново звертатися до медиків.

Джерело: Народна Правда