Закриті наради щодо “ДНР-ЛНР” проходять у трьох містах, в Путіна є план – Георгій Тука

Що коїться на Донбасі та які плани Путіна відносно "ДНР-ЛНР"

Закриті наради щодо “ДНР-ЛНР” проходять у трьох містах, в Путіна є план – Георгій Тука
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Про те, як і де Росія проводить закриті зустрічі з ватажками так званих “ДНР-ЛНР” і що на них обговорюється, навіщо Володимиру Путіну потрібно було вбивство Олександра Захарченка, якими шляхами українське вугілля з Донбасу потрапляє в РФ та куди воно йде далі, у другій частині інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Першу частину інтерв’ю читайте тут: Україна змушена платити сепаратистам, одному дали 100 тисяч — Георгій Тука.

– Давайте поговоримо про Донбасі. Георгію, ви вже кілька разів згадали в розмові словосполучення «відкриті джерела». Мені прийшло в голову словосполучення «журналістські розслідування»…

– З відкритих джерел можна взяти багато цікавого. Так, нещодавно за однією випадковою фотографією виявили на Донбасі модуль російського супутникового зв’язку. Ані я, ані прокуратура АР Крим не маємо доступу на півострів, але, буває, майже складаємо картину, користуючись відкритими матеріалами.

– Розкажіть ще про відкриття з відкритих джерел!

– Згадаймо: Семенченко, Соболєв, Парасюк і Пастух (народні депутати України, – НП) наприкінці 2016 року ініціювали «блокаду торгівлі на крові». Спочатку я був єдиним, хто виступив проти. Ми провели аналіз, вирахували ланцюжок негативних наслідків для нашої країни.

А нещодавно, коли почалося протистояння з Росією в Азовському морі, я, розглядаючи карту, звернув увагу на великий порт Таганрог. Мені стало цікаво, чим там займаються люди? Почав вивчати Таганрог, використовуючи відкриті джерела.

Відразу виявив факт: у 2017 році Таганрозький морський порт збільшив обсяги вантажоперевалки в півтора рази. На 48%! Що за квантовий стрибок?

Продовжив пошук. У федеральних ЗМІ РФ писали, що обсяг збільшився на мільйон шістсот тисяч тонн за рахунок вантажів з Туреччини. Я став вивчати місцеві ЗМІ та натрапив на фінансовий звіт АТ “Таганрозький морський торговельний порт”, там говорилося, що на турецькі вантажі відводиться близько ста тисяч тонн. А де ж ще півтора мільйона?

Продовжую копати далі. Знайшов сайт газети «Таганрозький портовик» або щось подібне. Видно, руки ФСБ до них не дотягнулися, вони розкрили таку інформацію: порт освоїв перевалку вугілля, а до цього подібним вони не займалися. Звідки ж, любі друзі, у вас таке стрімке зростання видобутку вугілля? Невже запрацювали всі закриті шахти Ростовської області? Подивимося на карту: це може бути тільки вугілля з окупованих територій, яке Семенченко, Соболєв і компанія передали до рук окупантів.

Візьмемо калькулятор, порахуємо. Півтора мільйона тонн помножимо на сімдесят. Непогану підтримку терористи отримали з рук Соболєва, Семенченка та компанії?

– Наскільки «ДНР-ЛНР» самостійні? Чи можна сказати, що Москва керує Донбасом на 100%, враховуючи, що там все ж близько сорока тисяч озброєних людей?

– Будь-яка армія повністю розвалиться, якщо їй перекрити постачання.

Я вважаю: «ЛНР-ДНР» повністю несамостійні. В мене є розвіддані про закриті наради у Луганську, Донецьку та Ростові-на-Дону, аудіозаписи. Я не маю права показати оригінали цих документів, вони «загрифовані», скажу лише, що господарські питання «молодих республік» вирішуються на нарадах у Ростові.

Сільгоспроботи, постачання добрив, обсяги споживання води, рухомий склад Донецької залізниці, зарплата бюджетників, користування природними копалинами – ці питання куратори з Росії вирішують навіть не на території «молодих республік», це все вирішується за поребриком.

– Про що ще говорять на закритих нарадах?

– Про катастрофічний брак медпрацівників. У (ватажка “ДНР” Дениса, – НП) Пушиліна нещодавно була нарада про “проблеми медобслуговування в місті Горлівка”. Кумедна цитата врізалася в пам’ять: «У державі в цілому налічується нестача п’яти тисяч чотирьохсот медичних працівників».

Розуміючи, з ким мають справу, кваліфіковані лікарі просто роз’їхалися хто куди.

Ще говорять про призов. Від зовнішньої розвідки є інформація, що 1-й і 2-й армійські корпуси «ДНР-ЛНР» відчувають реальну нестачу “м’ясної” чоловічої сили, йде призов, від нього масово ухиляються.

– Уточнимо, що мова йде не про добровільну службу за гроші?

– Ні. Цієї осені вийшов указ “в. о. голови Донецької молодої “республіки” Пушиліна про призов громадян 1991-2000 років народження. В добровільно-примусовому порядку.

Знаю хлопця з Ровеньків Луганської області. Втік в 2014-му, у мого друга працює водієм. Постійно їздив до батьків, які залишилися в Ровеньках, наших попереджень про небезпеку не слухав. Так ось, востаннє він одразу на кордоні отримав у паспорт штамп «Луганська народна республіка». Це означає, що паспорт недійсний і в Україні, і в Росії. “Курси молодого бійця” – і за тиждень він був на передовій. А ми отримали спільний геморой – як організувати йому втечу? Але вийшло.

– Смерть Захарченка та інших польових командирів – справа рук Росії? Якщо так, то яка мета?

– Я висунув свою версію в день смерті цього негідника, щодня переконуюся у своїй правоті. Одна з основних цілей Путіна – вивести Київ на прямі переговори з Донецьком і Луганськом.

Стратегія така: хочуть розіграти російський сценарій за зразком “Придністровської Молдавської республіки”.

Там було так. Російське командування, розташоване в Придністров’ї, запропонувало Кишиневу «прямі переговори» з Тирасполем. Кишинів на це пішов. Росія вмить вийшла з конфлікту і позначила себе якоюсь «третьою стороною», покликаною умиротворяти (при цьому всі розуміли, що влада Придністров’я на 100% під контролем Росії).

Згода Кишинева було стратегічною помилкою, проводити переговори не було з ким, а Росії вдалося історично ухилитися від міжнародних наслідків. Як тільки виникала ідея притягнути Росію до відповідальності за окупацію Молдови, ставилося логічне запитання: “А ми тут до чого? Ми практично “блакитні шоломи”: є Тирасполь, є Кишинів, вони самостійно ведуть переговори!”

Такий сценарій збираються розіграти зараз у нас, підштовхуючи владу України до так званого “прямого спілкування” з “ЛНР-ДНР”. Не дай Бог нам зробити перший крок! Росія вмить згорне Мінські переговори, її сателіти в Європі почнуть активність щодо скасування санкцій: мовляв, чому карають Росію за внутрішній український конфлікт? Але для переговорів потрібні нові обличчя…

– І Захарченко на цю роль не підходив?

– Абсолютно вірно. Не треба недооцінювати ворога. У Росії, на жаль, достатньо розумних стратегів і ще більше тактиків. Вони розуміють: потрібно прибрати з переговорного процесу одіозних особистостей з руками по лікоть у крові, тоді переговори можуть здатися прийнятними і в Україні, і в Європі. Для цього на чолі «недоутворень» слід поставити «ботаніків», що не мають відношення до мілітаризації.

На підтвердження моєї версії я дізнався з розвідувальних джерел, що у вересні в Ростові-на-Дону була зустріч Владислава Суркова (помічника президента РФ, куратора псевдореспублік Донбасу, – НП) з представниками “республік”, росіяни заявили про зміну іміджу лідерів “ЛНР-ДНР”. Необхідно відмовитися від образів мілітарних, зробити ставку на науковців, господарників тощо.

Не дай Боже нам зробити перший крок, піти на прямі переговори, повториться ситуація з Придністров’ям!

Українській владі доведеться розмовляти не з головою, а, вибачте, з д*пою!

Розмовляв Ярослав Гребенюк

Джерело: Народна Правда