Влада вигадала нововведення для українців, яким затримують зарплати

Затримкою вважається навіть виплата заробітної плати менше 50% нарахованої за календарний місяць

Влада вигадала нововведення для українців, яким затримують зарплати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Міністерство соціальної політики України розробило проект Закону України “Про посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця”, яким передбачається зобов’язати роботодавця сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки Національного банку України за кожний день затримки понад 15 днів.

Окрім того, працівник може тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плат належної працівникові на термін більше 15 днів, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Мінсоцполітики.

Loading...

Але перед цим працівник має попередити про свої дії власника в письмовій формі не пізніше ніж за два дні. У такому разі працівник звільняється від обов’язку виконувати свої трудові обов’язки та має право у свій робочий час бути відсутнім на робочому місці.

Не допускається тимчасове припинення працівником виконання роботи за умов, якщо це створює загрозу життю і здоров’ю людей, довкіллю або перешкоджає запобіганню стихійному лиху, аваріям, катастрофам, епідеміям та епізоотіям чи ліквідації їх наслідків, а також у разі оголошення надзвичайного або військового стану.

Забороняється також тимчасове припинення виконання роботи органів прокуратури, судів, Збройних Сил України, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, безпеки та правопорядку.

Згідно з проектом, працівник має отримати компенсацію у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців), у разі порушення справи про банкрутство роботодавця чи припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

Наразі проект закону направлено на погодження до органів виконавчої влади та сторін соціального діалогу.

Нагадаємо, згідно з даними МВФ, Україна виявилася найбіднішою країною Європи.

Але за кілька років зарплати в Україні можуть досягти 15 тисяч гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...