«Сова» або «жайворонок»: як сон впливає на хвороби

"Люди-сови" більш схильні до захворювань

«Сова» або «жайворонок»: як сон впливає на хвороби
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

Незважаючи на те, що «сови» набагато соціальніші «жайворонків», вони більш схильні до різних захворювань.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, до такого висновку дійшли Британські науковці та експерти зі США, які понад 6 років аналізували дані майже півмільйона британців.

Loading...

Експерти відзначають, що активність у сучасному світі підлаштована під людей, які називають себе «жайворонками»: робочий і навчальний день починається досить рано, це робить деякі завдання для «сов» складнішими. Через образ життя і одночасно необхідність рано вставати, “сови” живуть у стані постійного недосипу – це позначається на здоров’ї.

Аналіз кореляції між хронотипом (його визначали за шкалою від 1 до 4, де 1 — «точно ранковий», а 4 — «точно вечірній») і смертю протягом 6,5 років від початку спостережень провели на вибірці з 433268 британців у віці від 37 до 73 років. Для аналізу також були зібрані дані про стать, расу, індекс маси тіла, наявності захворювань і курінні учасників, а також про те, скільки годин на добу вони сплять.

Дослідження показали, що «сови» частіше відчувають психологічні розлади, хворіють діабетом, захворюваннями шлунково-кишкового тракту і дихальної системи. Недосип також впливає і на серцево-судинну систему.

Нагадаємо, грецькі вчені назвали оптимальний час, який людина повинна витрачати на сон кожного дня для того, щоб підтримувати гарне здоров’я і настрій. Так, 6-8 годин сну є найбільш корисними для здоров’я серця і збільшення тривалості життя, а якщо людина відводить на сон менше 6 годин або просинається вночі, у неї збільшується ймовірність захворювання безсимптомним атеросклерозом.

Вчені з Гарварду оцінили, як систематичне недосипання позначається на психологічному стані людини — висновки змушують встревожиться. Недолік сну впливає на всі типи небезпечної поведінки. До такої відноситься: неуважне водіння, потенційно небезпечна сексуальна активність, агресивна поведінка, використання алкоголю, тютюну, наркотиків.

Джерело: Народна Правда
загрузка...