Етнічні «чистки» в Криму: в ООН озвучили тривожні цифри

Росія продовжує захоплювати Крим, штучно змінюючи склад населення українського півострова

Етнічні «чистки» в Криму: в ООН озвучили тривожні цифри
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Російська Федерація цілеспрямовано проводить політику зміни етнічного складу населення анексованого Криму – у період з 2014 по 2017 роки на півострів переїхали 108 тисяч росіян.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву в ході засіданні Ради безпеки ООН зробив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

Loading...

За його словами, ситуація з порушенням прав людини в Криму залишається надзвичайно поганою.

“Російські окупаційні власті не гарантують і не захищають права людини в Криму. Росія продовжує ігнорувати наказ Міжнародного суду, виданий рік тому, який вимагав утриматися від введення обмежень щодо можливості представникам кримськотатарського суспільства зберегти представницькі органи і Меджліс, а також можливості отримати освіту українською мовою”, – заявив Єльченко.

Незважаючи на це, продовжив він, Росія продовжує забороняти діяльність Меджлісу. “Цілий ряд студентів, які навчалися українською мовою, були відраховані з навчальних закладів. Це близько 13 тисяч студентів”, – підкреслив представник України.

Заява з 13:25 хвилини

Нагадаємо, раніше Єльченко повідомляв, що Росія більше, ніж у два рази посилила військові сили на півострові і далі продовжує готувати інфраструктуру для переоснащення радянських сховищ для ядерних боєприпасів.

Суддя ЄСПЛ Ганна Юдківська розповідала, що Європейський суд з прав людини, розглядаючи позов «Україна проти Росії» може визнати, що Федерація контролювала Крим ще до анексії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...