В українській владі зробили гучну заяву про вступ до НАТО

В українській владі зробили гучну заяву про вступ до НАТО
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Україна може в перспективі стати членом НАТО, але для просування цієї ідеї потрібно проводити широку роз’яснювальну роботу з населенням країни.

Про це інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Loading...

Зокрема заступник міністра зазначив, що за розхожої думки Україні далеко до вступу в Північноатлантичний альянс, однак це не так:

«Я беру участь у міжурядовій комісії Україна-НАТО. Є така прокремлівська теза: “Яке НАТО, Україну там ніхто не чекає!” Вона не відповідає дійсності. Ми не готові зараз вступити в НАТО, але це не означає, що на нас там не чекають. Так, у найближчі п’ять років мови про вступ до НАТО бути не може. Але ми можемо вводити стандарти НАТО вже зараз».

У цьому зв’язку, на думку Туки, потрібно проводити посилену роз’яснювальну роботу в суспільстві:

«І роз’яснювати народу суть цієї ідеї. Якщо провести опитування на вулиці, то 90% скажуть, що НАТО у них асоціюється з бомбами, ракетами, танками, воєнщиною. А насправді Північноатлантичний альянс – військово-політичний блок, і 80% завдань – не військові. Стандарти НАТО, наприклад, це свобода слова, успішна боротьба з корупцією, покращення соціальних гарантій. Хто проти?»

Але в останні роки урядом мало що робиться в цьому напрямку:

«Ще Ющенко став говорити про рух до НАТО, але з того часу нічого не робиться для роз’яснення цієї ідеї. Я про це багато разів говорив своїм колегам з Кабміну, народним депутатам: це абсолютно неприпустимий промах під час війни, ми досі не можемо на державному рівні інформувати людей про наші прагнення!».

В якості підтвердження заступник міністра навів цікавий приклад, який в повній мірі ілюструє ситуацію:

«Було реальне вуличне опитування, цікавилися, в який блок Україні вступити, і пропонували два варіанти. 40% були за НАТО, інші – за Північноатлантичний альянс! На жаль, це не жарт».

Нагадаємо, що, за словами Георгія Туки, Росія наполягає на інтеграції окупованого Донбасу в Україну на своїх умовах, які передбачають блокування євроінтеграційних процесів.

Повну версію інтерв’ю можна прочитати тут: В Путіна три цілі на Донбасі та чіткий план щодо “ДНР-ЛНР” – Тука.

Джерело: Народна Правда