Загроза сепаратизму в Україні: влада назвала сім регіонів

Загроза сепаратизму в Україні: влада назвала сім регіонів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука назвав сім регіонів, у яких була загроза сепаратизму.

Про це він розповів у інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

Loading...

У 2014 році сепаратистські настрої охопили не лише Донбас, а і низку інших регіонів.  Тука розповів, чи варто, наразі чекати удару із підконтрольних Україні територій, адже кілька років тому ідеї сепаратизму були там також популярні як і на Донбасі, але під впливом деяких причин не розвинулися.

“Це не пряма задача, але одне із завдань нашого міністерства – превенція конфліктів. Дійсно, такі настрої були і у Миколаївській області, і на Херсонщині, в Одесі з Харковом, у Запоріжжі та в Закарпатті, також на кордоні з Молдовою (точніше з “ПМР”).Чи можна сказати, що пік сепаратистських настроїв у цих регіонах пройдено? Я би сформулював так: більша частина екстремістськи налаштованих представників цієї ідеї ломанули будувати “Новоросію” на Донбас і в переважній більшості були відправлені в інший світ протягом перших шести місяців війни”, – зазначає заступник міністра.

В той же час, він усвідомлює, що так звана “вата” нікуди не зникла.

“Ми вивчаємо світову практику врегулювання внутрішніх конфліктів. Є чимало місць, які за бажання можна зробити «гарячими точками»: це й Іспанія з Каталонією, і Британія з Північною Ірландією, і, можливо багато хто здивується, Німеччина з Баварією, де на місцевих виборах 20% взяли баварські сепаратисти”, – розповів Тука.

Повний текст інтерв’ю читайте тут: В Путіна три цілі на Донбасі та чіткий план щодо “ДНР-ЛНР” – Тука.

Джерело: Народна Правда