Відео аварії «Союзу»: опубліковано унікальні кадри космічного провалу

Незважаючи на аварію, комісія вже затвердила дати наступних запусків за програмою МКС

Відео аварії «Союзу»: опубліковано унікальні кадри космічного провалу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

“Роскосмос” опублікував відео аварії, що сталася 11 жовтня під час виведення на навколоземну орбіту транспортного пілотованого корабля «Союз МС-10» – бортові камери були встановлені безпосередньо на ракеті.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, ролик опубліковано на каналі російської державної корпорації з космічної діяльності в Facebook.

У коментарі до відео йдеться, що незважаючи на аварію, комісія вже затвердила дати наступних запусків за програмою Міжнародної космічної станції. 16 листопада відбудеться запуск ракети-носія «Союз-ФГ» з вантажним кораблем «Прогрес МС-10», а 3 грудня буде здійснено запуск пілотованого корабля «Союз МС-11».

#СоюзМС10: видео с бортовых камер

#СоюзМС10: видео с бортовых камерДля безусловного выполнения плана запусков космических аппаратов по Федеральной космической программе и программам международного сотрудничества России, Госкорпорацией «Роскосмос» организованы разработка комплекса мероприятий по исключению возможности повторения аварийной ситуации и проведение первоочередных мероприятий для возобновления пусков ракет-носителей типа «Союз» в ноябре 2018 г. При этом Госкомиссия утвердила даты запусков по программе Международной космической станции: 16 ноября 2018 года состоится запуск ракеты-носителя «Союз-ФГ» с грузовым кораблем «Прогресс МС-10», а 3 декабря будет осуществлен запуск пилотируемого корабля «Союз МС-11».

Gepostet von Роскосмос am Donnerstag, 1. November 2018

Нагадаємо, напередодні виконавчий директор Роскосмосу з пілотованих програм Сергій Крикальов озвучив причину аварії ракети «Союз». За його словами, аварія сталася через нештатний розподіл першої і другої ступенів. Одна з «боковушек» при поділі не відвелася на потрібну відстань і вдарила по баку пального другої ступені, що призвело до розриву бака і руйнування першої ступені. Причиною цього в свою чергу стала нештатна робота датчика, який сигналізує про розбіжність першої і другої ступенів.

Джерело: Народна Правда