Аварія на «Союзі»: космонавти у небезпеці, в Росії екстрено розбирають ракети

Дві вже зібрані ракети "Союз" можуть мати той же дефект, який мала ракета, що впала 11 жовтня

Аварія на «Союзі»: космонавти у небезпеці, в Росії екстрено розбирають ракети
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Заступник голови російського Центрального науково-дослідного інституту машинобудування Олег Скоробогатов поділився новими подробицями розслідування аварії на ракеті «Союз», що сталася 11 жовтня.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, за його словами, політ проходив штатно, і без зауважень до 118-ої секунди, коли в процесі відділення бічних блоків внаслідок невідкриття реактивного сопла відведення блоку був зареєстрований невідхід хвостовій частині блоку Д від блок А.

Експерт також додав, що причиною аварії став деформований датчик штока – деформація сталася при збірці пакету на космодромі “Байконур “.

Найгірше те, що причина поширюється на ракети, зібрані в пакет.

«Ще дві вже зібрані ракети “Союз” можуть мати той же дефект, який мала ракета, що впала  11 жовтня», — заявив глава аварійної комісії Роскосмосу Олег Скоробогатов.

З цієї причини фахівці розбиратимуть й перевірятимуть ці ракети.

Нагадаємо, “Роскосмос” опублікував унікальне відео аварії, яка сталася 11 жовтня під час виведення на навколоземну орбіту транспортного пілотованого корабля «Союз МС-10» — бортові камери були встановлені безпосередньо на ракеті.

Аварія на «Союзі»: космонавти у небезпеці, в Росії екстрено розбирають ракети

Незважаючи на цю аварію, комісія вже затвердила дати наступних запусків за програмою Міжнародної космічної станції. 16 листопада відбудеться запуск ракети-носія «Союз-ФГ» з вантажним кораблем «Прогрес МС-10», а 3 грудня буде здійснено запуск пілотованого корабля «Союз МС-11».

Раніше виконавчий директор Роскосмосу з пілотованих програм Сергій Крикальов також озвучував причину аварії ракети «Союз».

Джерело: Народна Правда