Автокефалія для України: ЗМІ назвали дату об’єднавчого собору

Автокефалія для України: ЗМІ назвали дату об’єднавчого собору
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Об’єднавчий Собор по створенню Православної церкви в Україні запланований на 21 листопада.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на російський Коммерсант.

“Співрозмовник “Ъ” звернув увагу на символізм дати проведення собору: 21 листопада — це день архангела Михаїла, покровителя Києва”, – зазначає видання.

Сьогодні, 2 листопада, на ВВС вийшло інтерв’ю з архиєпископом Константинопольської православної церкви Іовом (Гечі), який, зокрема, заявив, що після рішення патріарха Варфоломія Московського патріархату в Україні більше немає.

Він також виключив, що в Україні може залишитися представництво РПЦ, як це сталося після створення Православної церкви в Естонії.

“Якщо ми хочемо дотримуватися церковних канонів, повторення Естонії в Україні не може бути”, – заявив Іов.

При цьому в РПЦ назвали неадекватними слова Іови.

“Це дуже тривожні заяви архиєпископа Іови . Ми серйозно занепокоєні станом його щиросердечного і духовного здоров’я. При необхідності ми готові допомогти побратимові з лікуванням або з направленням на навчання в одну із семінарій нашої церкви”,— сказав РИА “Новости” прес-секретар патріарха Московського і всієї Русі Кирила священик Олександр Волков.

Нещодавно глава РПЦ патріарх Кирило заявив, що в Києві не здатні розірвати духовний зв’язок народів Росії і України.

До цього президент Росії Володимир Путін на Всесвітньому російському народному соборі заявив, що «втручання в церковне життя» на пострадянському просторі нібито загрожує руйнуванням цивілізаційних цінностей, і це може мати серйозні наслідки.

Джерело: Народна Правда