Куди поділося паливо Курченка на $70 млн і чому не розслідуються кримінальні провадження за фактом його викрадення?

Куди поділося паливо Курченка на $70 млн і чому не розслідуються кримінальні провадження за фактом його викрадення?
в Публікації

У березні 2014 МВС приголомшило всю Україну довгоочікуваною новиною – контрабандне пальне Сергія Курченко в розмірі близько 97 тис. тонн і мінімальною вартістю 70 млн доларів США заарештовано в рамках кримінального провадження. Після чотирьох років головний фігурант справи і особистий «гаманець» екс-президента Віктора Януковича Сергій Курченко не тільки не засуджений, але навіть не отримав офіційний статус обвинуваченого в контрабанді нафтопродуктів. Тим часом, заарештовані нафтопродукти зникли.

Як повідомляли ЗМІ та журналісти-розслідувачі, більшу частину вилученого палива, в тому числі на Одеському нафтопереробному заводі, була продана через незаконну схему другом нардепа від «Народного Фронту» Сергія Пашинського Сергієм Тищенком. Після піднятого галасу в ЗМІ Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом привласнення 341, млн гривень у результаті продажу арештованого палива Курченка. Проте варто відзначити, що дані ці старі, і дуже приблизні.

Зокрема, частина грошей, близько 400 мільйонів гривень, «згоріли» в банку «Фортуна-Банк» Сергія Тищенка (банк визнаний неплатоспроможним), куди їх поклало державне підприємство «Укртранснафтопродукт» після реалізації через компанію Тищенка «Укройлпродукт».

Ще кілька сотень мільйонів гривень «Укртранснафтопродукт» віддала в борг «Укройлпродукт». Чи забрало державне підприємство гроші – невідомо. «Укртранснафтопродукт» і чиновники Мінпаливенерго зберігають із цього приводу мовчання. Таким чином, станом на сьогодні, держава ні копійки не отримала від продажу колосальної партії нафтопродуктів. Повідомлялося, що з ліквідованого банку «Фортуна-Банку» в бюджет країни має надійти 100 млн гривень від проданого палива Курченка. З тих пір влада так і не відзвітувала про зарахування цих коштів у скарбницю. Швидше за все, і вони не дійдуть до бюджету України.

Крім цього, інше паливо, яке не встигли реалізувати через схеми, з Одеського НПЗ почали банально красти.

Напередодні виборів тема палива Курченко так чи інакше вийде на поверхню, і незрозуміло, хто буде відповідати за те, що палива майже на 2 млрд гривень (за нинішнім курсом) було вкрадено у держави, а також чому за чотири роки ніхто за це не поніс відповідальності, хоча всі фігуранти злочину відомі, і поки що знаходяться в Україні.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...