Томос для України: між Філаретом і Константинополем виник спір

Томос для України: між Філаретом і Константинополем виник спір
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архиєпископ Тельмиский Іов заявив, що майбутня українська автокефальна церква буде називатися “Православна церква в Україні”.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ВВС.

“Назва буде Українська православна церква. Офіційне. Друга назва – Київський патріархат”, – сказав глава УПЦ КП Філарет на прес-конференції у Києві 26 жовтня.

Однак архієпископ Тельмиский Іов каже, що така назва “неправильне”, воно вважається “релігійним націоналізмом”. За його словами, в грецькій мові назви церков звучать як “Православна церква в Греції”, “Православна церква в Сербії” і так далі.

“Не “Українська православна церква”, тому що церква єдина… Вона належить Христу, а не якоїсь нації чи державі”, – сказав він.

“Слов’янські назви – Болгарська, Сербська або Російська православна церква – вживаються неправильно і вказують на етнофілетизм, тобто релігійний націоналізм”, – пояснив представник Константинополя.

Нещодавно глава РПЦ патріарх Кирило заявив, що в Києві не здатні розірвати духовний зв’язок народів Росії і України.

До цього президент Росії Володимир Путін на Всесвітньому російському народному соборі заявив, що «втручання в церковне життя» на пострадянському просторі нібито загрожує руйнуванням цивілізаційних цінностей, і це може мати серйозні наслідки.

Джерело: Народна Правда