Українці будуть менше їздити на заробітки до Польщі: чому так буде

Українці будуть менше їздити на заробітки до Польщі: чому так буде
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У 2019 році очікується значне зниження інтенсивності трудової міграції до Польщі з України.

Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України за жовтень, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Як зазначається в документі, у Польщі кількість працівників з України різко зросла з 2013 року і така ситуація зберігалася в останні роки, оскільки для українців робота в сусідній країні приваблива через територіальну близькість (це відзначили 52 відсотки опитаних) і високого рівня зарплат (51 відсоток).

За даними НБУ, у Польщі середній чистий дохід працівника з України в 2015 році був вище, ніж дохід на їх батьківщині на 390 доларів (у будівельній галузі – на 573 долара).

Як наголошується в звіті, в липні 2018 року більше половини трудових мігрантів отримували 674-944 доларів, що часто досягалося завдяки великій кількості відпрацьованого часу.

Посилаючись на відсутність чіткого обліку осіб, які вирушили на роботу в Польщу, в Нацбанку уточнюють, що за нижню межу оцінки обсягів трудової міграції було прийнято кількість віз, які дозволяли офіційне працевлаштування тривалістю більше 3-х місяців.

У звіті вказується, що потік трудових мігрантів у Польщі став знижуватися у зв’язку з перспективами уповільнення економічного зростання (до 3,5 відсотків в 2019 році і 2,8 відсотка у середньостроковій перспективі), а також зниження темпів створення робочих місць, зростання зайнятості.

Зокрема зазначається, що в першому півріччі поточного року кількість дозволів зросла на 20 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, тоді як у попередні два роки приріст становив понад 100 відсотків. Скоротилася і кількість заяв на працевлаштування.

Аналітики Нацбанку відзначають, що Польща випереджає інші країни за обсягами трудових мігрантів з України, тому ймовірне зниження інтенсивності трудової міграції в Польщу призведе до послаблення трудової міграції з України в середньостроковій перспективі в цілому.

Нагадаємо, раніше глава Національного банку України Яків Смолій заявляв, що тільки в період з січня по липень обсяг грошових переказів від трудових мігрантів в нашу країну склав 6,35 млрд доларів. У Національному банку розраховують до кінця року отримати до 11 мільярдів доларів.

Також повідомлялося, що українці за кордоном мають можливість заробити більше, ніж в Україні. Проте, життя за кордоном дорожче, ніж на батьківщині, тому левову частку заробітків забирають поточні витрати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...