Корупціонер. Як Артем Ситник прокинувся з новим іміджем

Корупціонер. Як Артем Ситник прокинувся з новим іміджем
в Публікації

В оточенні директора НАБУ Артема Ситника зараз, напевно, легка паніка. За три дні навколо нього виникло два нових скандали, причому таких, від яких не відмахнутися.

Про це пише dsnews.ua.

Перший скандал розкрутив ввечері 29 жовтня блогер Сергій Іванов, який оприлюднив (з документальними підтвердженнями) факт продажу дружиною Ситника Анною в минулому році земельної ділянки в окупованому Севастополі. Якщо допустити, що сканокопія договору купівлі-продажу не є підробкою, виготовленою хочуть зганьбити чесне ім’я директора НАБУ, то він складений відповідно до законодавства країни-окупанта, зі сплатою мита в її бюджет. Згідно п. 4 ст. 11 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” набуття і припинення права власності на нерухоме майно, що знаходиться на тимчасово окупованій території, здійснюється відповідно до законодавства України за межами тимчасово окупованій території. Таким чином, громадянка України Анна Ситник здійснила незаконну угоду. Більш того, в деклараціїдиректора НАБУ Артема Ситника за 2017 р., поданої 27 березня 2018 р., ні сам цей продаж, ні доходи від нього не відображені, а згадана земельна ділянка, як і раніше, зазначена й у власності Анни Ситник.

Це може свідчити про наявність в діях Артема Ситника злочину, передбаченого ст. 366-1 Кримінального кодексу України. А саме – декларування недостовірної інформації, що карається штрафом, або громадськими роботами, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Згідно ст. 216 Кримінального процесуального кодексу досудове розслідування злочинів, скоєних директором НАБУ, здійснюють слідчі Державного бюро розслідувань. І хоча запуск ДБР серйозно гальмується, можна говорити про те, що Ситник вже потрапив на гачок до тих людей, які допомогли блогеру Іванову виявити факт продажу Анною Ситник ділянки в Севастополі.

Згідно ст. 154 КПК у ході досудового розслідування слідчий суддя на підставі вмотивованого клопотання генпрокурора може відсторонити директора НАБУ від посади. А згідно із законом про НАБУ вступ в законну силу обвинувального вироку суду щодо директора НАБУ автоматично тягне його звільнення з посади.

До речі, про попадання на гачок побічно говорить і та обставина, що ні на сайті, ні на фейсбук-сторінці НАБУ станом на 2 листопада не з’явилося жодної реакції на скандал з севастопольським ділянкою сім’ї Ситника, хоча зазвичай бюро на випади проти його директора реагує дуже оперативно.

А ось на другий скандал НАБУ відреагувало як зазвичай. Можливо, тому, що його підняв не “якийсь там блогер”, а лідер однієї з найвпливовіших релігійних організацій країни – головний рабин України і Києва Моше Реувен Асман. 31 жовтня він виступив з офіційною заявою, суть якої в наступному. У жовтні служба безпеки Єврейської громади Києва виявила стеження за центральною синагогою Києва та її членами і звернулася в українські та ізраїльські компетентні органи. У синагозі були виявлені несанкціоновані пристрої зняття інформації. З власних компетентних джерел, стверджує рабин, отримана інформація про те, що деякі з осіб, що займалися незаконним стеженням, мають безпосереднє відношення до НАБУ.

У заяві підкреслюється, що “це вже не перший такий ганебний випадок” з боку НАБУ. Рабин звинуватив НАБУ в “оприлюднення та поширення ксенофобських висловлювань”, що “є відвертим і цинічним проявом антисемітизму”. Далі рабин зажадав від правоохоронних органів України “провести розслідування, притягнути до відповідальності винних осіб”. Окремо рабин звернувся до дипломатичним представництвам, міжнародним організаціям, єврейським громадам і організаціям світу із закликом взяти під контроль розслідування зазначених фактів, а також окремих осіб, що мають відношення до проявів антисемітизму, порушення прав людини і релігійних прав в Україні”.

Вже через три години на фейсбук-сторінці НАБУ з’явилося спростування, в якому говориться, що НАБУ незаконних слідчих дій у відношенні єврейської громади Києва не здійснює ніяких пристроїв для прихованого зняття інформації в центральній синагозі Києва не встановлювало, візуального спостереження за будівлею не здійснювало. Однак ще через три години з приголомшливим відповіддю директор НАБУ виступив рабин.

Цей текст вартий того, щоб навести його повністю: “Шановний Артем Сергійович! Отримав Ваше запрошення на зустріч, з метою обговорити ситуацію, що склалася. На мій превеликий жаль, не можу прийняти Ваше запрошення прийти до Вас, в зв’язку з моїм візитом у Сполучені Штати Америки, де я беру участь у Всесвітньому з’їзді рабинів, також планую ряд важливих для України зустрічей з офіційними особами США. Після повернення, готовий зустрітися з Вами. Припускаю необхідним запропонувати Вам зустріч в нашому молитовному будинку в місці, де проводилися незаконні дії по відношенню до віруючих. Ми раді будемо бачити Вас в нашій синагозі, місці каяття та спокути гріхів. Разом з цим, хотів повідомити Вам, що матеріали і факти незаконних дій, включаючи відео-фіксацію осіб, ми надали у правоохоронні органи України та Ізраїлю, з надією, що під громадським світовим контролем вони зможуть дати оцінку цим діям і притягнути винних до відповідальності. З благословенням, Головний рабин України Моше Реувен Асман”.

Тим же вечером народний депутат від Києва Борислав Береза повідомив деякі подробиці. “Я поспілкувався сьогодні з людьми зі служби безпеки синагоги. Вони кажуть, що на відео, яке є у синагоги, зафіксовані люди, які є співробітниками НАБУ. Їх ідентифікували, порівнявши з публічними відео. Ізраїльтяни поставили дуже хорошу систему спостереження”, – розповів депутат. За його словами, рабину після його заяви “почали приходити повідомлення від представників НАБУ про те, що вони хочуть поспілкуватися і все пояснити. Не здивуюся, якщо з’ясується, що стежать за синагогою співробітники НАБУ, які вже не працюють, а звільнилися. Вчора. Спонтанно і раптово”. Депутат зазначає: “найнеприємніше, що цією історією зацікавилися у Вашингтоні та Єрусалимі. І бонусів на міжнародній арені вона нам не принесе”.

Словом, тепер Ситник ризикує заробити в США новий імідж – антисеміта, який організував стеження і прослуховування в синагозі. В такому випадку він навряд чи збереже заступництво з боку посольств США та інших західних країн. Звичайно, це не означає, що його можна буде зняти з посади за все те, в чому його звинувачує рабин. Але Ситник сам створив собі іншу можливість позбутися посади – коли забув внести в свою декларацію незаконні доходи від незаконного продажу ділянки в Севастополі.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...