Росія буде готуватися до війни за допомогою газопроводів в обхід України: гучні подробиці

Росія використовує трубопроводи як майданчики по збору інформації

Росія буде готуватися до війни за допомогою газопроводів в обхід України: гучні подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Будівництво Росією газопроводів має приховану мету – за їх допомогою Кремль здійснює розвідувальну діяльність  і досягає бойових цілей на Балтиці, у Чорному й Азовському морях.

Про це  в коментарі НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Михайло Гончар.

Loading...

Росія має понад 1200 кілометрів чотирьох ниток газопроводів – існуючого «Північного потоку» і ймовірного «Північного потоку-2». По суті, коридор газопроводів являє собою протяжний майданчик, на якому можна розмістити мобільні потужності для сканування обстановки вздовж узбережжя країн НАТО.

“Це означає, що в зоні трубопроводів встановлюють обладнання подвійного призначення: з одного боку, для захисту газопроводу від несанкціонованого проникнення, з іншого – для збору секретної інформації. Так, під виглядом робіт на газопроводі на дні можна непомітно встановити автономні донні станції (АДС). Роботизовані АДС ведуть гідроакустичну розвідку, прослуховують навколишній простір. Самі АДС неможливо розсекретити, вони знаходяться в суцільному гідроакустичному полі, під “дахом” системи забезпечення безпеки трубопроводів. На відстані десятків кілометрів АДС фіксує рух об’єктів, визначає їх розміри. Практично це означає контроль РФ над міжнародним судноплавством в Балтиці, над трафіком військових кораблів країн НАТО”, – пояснив Гончар.

За словами експерта, під час проектування “Північного потоку”, Росія намагалася замаскувати розвідувальні засоби “під обладнання цивільної інфраструктури”.

“На Балтиці збиралися будувати сервісну платформу, в 68 кілометрах від шведського острова Готланд. У 2006 році Агентство з оборонних досліджень і Міноборони Швеції своєчасно розгадали подвійне призначення цієї споруди, зокрема, можливість її використання для розміщення обладнання контролю в інтересах розвідки Балтійського флоту РФ. Шведська сторона відхилила будівництво платформи, Росія переглянула проект і відкоригувала маршрут газопроводу”, – зазначив Гончар.

Також експерт розповів, що Росія і надалі не полишає своїх шпигунських спроб.

“У жовтні 2015 року у Швеції зафіксували підводні сигнали з проханням про допомогу. Вирішили, що вони надходять з невідомого підводного човна. Два-три тижні тривали пошуки, нічого не виявили. Потім стали аналізувати, а які судна у момент події знаходилися в цьому районі? Два судна привернули увагу. Перше: науково-дослідне судно “Професор  Логачов” (серед завдань судна – геологічна зйомка морського дна, глибоководних зон Світового Океану, – НП). Інше – танкер, який чомусь два тижні бовтався в епіцентрі подій”, – розповів Гончар.

Як пояснив експерт, танкер  міг бути переобладнаний для транспортування і спуску ультрамалих субмарин, їх можна використовувати для перевезення спецназу, для розвідки.

Повний текст інтерв’ю з Михайлом Гончаром читайте тут: Росія готується до війни та бере під контроль кораблі НАТО, під загрозою три моря

Джерело: Народна Правда