На Донбасі запускають небезпечний сценарій, в Україні нагадали про тисячі жертв

На Донбасі запускають небезпечний сценарій, в Україні нагадали про тисячі жертв
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що в Мінську відбулося засідання ТКГ і робочих груп, на всіх групах українська сторона підняла питання скасування псевдовиборів, організованих Кремлем на окупованому Донбасі, їх невизнання та згадали про тисячі жертв за роки окупації.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Facebook Геращенко.

Loading...

“РФ сьогодні офіційно заявила , що визнають результати організованих ними ж “виборів” московських маріонеточних режимів. Українська сторона заявляє: РФ, яка дала старт псевдовиборам в окупованому Донецьку і Луганську, « виборам», які суперечать букві і духу мінських угод, сьогодні видала цією заявою мандат на війну , яку вона давно оголосила Україні”, – пише Геращенко.

За її словами, це повтор сценарію 2014 року, коли псевдовибори, організовані Кремлем, призвели до зриву мінських переговорів, невиконання мінських угод і серйозної дестабілізації на Донбасі, тисяч жертв серед військових і цивільних.

“Спецпредставник головуючого в ОБСЄ М. Сайдік сьогодні зробив офіційну заяву в Мінську: псевдовибори в ОРДЛО категорично суперечать духу і букві мінських угод”, – зазначає Геращенко.

Також українська сторона сьогодні ще раз звернулася з вимогою до представників РФ негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати ім 23 злочинів – росіян в обмін на політв‘язнів Кремля.

“Також ми готові помилувати кілька десятків сепаратистів в обмін на 20 українців- цивільних і військових – які незаконно й роками утримуються на окупованому Донбасі. Також ще і ще раз звернулися до координатора ОБСЄ Т. Фріша щодо драматичної долі підлітків з Ясинуватоі, яких бойовики обіцяли відпустити до батьків ще 2 роки тому, натомість і досі тримають в донецькому СІЗО”, – повідомляє Геращенко.

На Донбасі запускають небезпечний сценарій, в Україні нагадали про тисячі жертв

На Донбасі запускають небезпечний сценарій, в Україні нагадали про тисячі жертв

Нагадаємо, що  прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков коментуючи так звані “вибори” ватажків ОРДЛО заявив, що вплив Москви на бойовиків на Донбасі не безмежний, тому для неї дуже важливо, хто буде “керувати” окупованими регіонами.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...